Działają wszystkie strony oprócz Facebooka


(Dareknk6) #1

Witam!

Mam dość dziwny problem - nie działa mi facebook od dnia wczorajszego. Nie działa na żadnej przeglądarce, w Windows>System32>drivers>etc wszystko wygląda standardowo. Nie mam pojęcia o, co chodzi. U kolegi na komputerze wszystko jest w porządku, korzystamy z tego samego Internetu przez router. Czasami ma przebłysk, że pojawi się na stronie głównej, ale jak już przychodzi się zalogować to jest koniec. Ładuje, ładuje i nic. Usuwałem ciasteczka i historię, działałem CCleanerem, co nie przyniosło żadnego efektu. Dodam, że Internet od osiedlowego dostawcy.

Poza tym wszystko chodzi płynnie. Proszę o pomoc. :slight_smile:


(skrzek) #2

mnie, wczoraj po południu zdechł facebook we wszystkich przeglądarkach na necie z Vectry podejrzewam, że to ich problem.

Sprawdzić czy już działa będę mógł dopiero po 18.


(Dareknk6) #3

Nie wiem, czy to jakiś wirus czy co? Ja mam Internet z Telsten, ale myślę, że nie w tym problem. Wczoraj był moment, że Facebook działał wieczorem poprawnie jednak później znowu padło i do tej pory nie mogę się zalogować. Zmieniłem również DNS na Googlowskie, ale to również nie przyniosło żadnej poprawy.

@up

No widzisz, prawdopodobnie przez Vectrę, ale my z kumplem dzielimy Internet i u niego Facebook działa normalnie.


(Coman_PL) #4

Upewnij się że adres zawiera https i www https://www.facebook.com/

Dodatkowo może pomóc zmiana DNS.


(Dareknk6) #5

Mam z https:// już mi się wyświetla strona główna, ale w dalszym ciągu po wpisaniu loginu i hasła jest tylko i wyłącznie ładowanie, które kończy się brakiem odpowiedzi. Tak jak wcześniej wspomniałem DNS zmieniłem i nic.


(Coman_PL) #6

To napiszę co mi pomogło:

  1. Wyczyściłem cały cache przeglądarki i ciastka

  2. Zmieniłem DNS na 8.8.8.8

  3. Dodałem https i www

I tak działa już od tamtej pory bez problemu.


(Dareknk6) #7

Mam już od jakiegoś czasu takie ustawienia jak ty i nic…

O zaskoczyło! !!

Po zamknięciu karty i ponownej próbie zalogowania wciąż to samo, czyli długie ładowanie i brak odpowiedzi.


(skrzek) #8

Ja akurat byłem pewien że to wina internetu - telefon na WiFi nie działał, a na necie komórkowym smigał aż miło.


(roobal) #9

Podaj nazwę i model routera oraz jak ustawiłeś na tym routerze sieć LAN.


(skrzek) #10

Mam nadzieje, że to pytanie nie było do mnie :wink: problem powstał i rozwiązał się samoistnie, bez ingerencji w konfigurację, czyszczenia cache, ustawień przeglądarek. Problem po stronie dostawcy - niestety takie problemy zdarzają mu się często.


(Dareknk6) #11

Problem “sam” się rozwiązał. Czytałem, że w ostatnich dniach sporo użytkowników Facebooka dotknął podobny problem. Wszystko działa jak należy.

Temat do zamknięcia.


(roobal) #12

Nie, do autora. Pytam, ponieważ mam podobny problem na TP-Link WR543G, a wynika on z tego, że jak zmieniam domyślną długość maski dla klasy C, to strona się nie ładuje, okazało się, że firewall w routerze ma z tym jakiś problem, więc albo musiałem wyłączyć zaporę na routerze, albo pozostać przy domyślnej masce podsieci. Widocznie jest to jakiś błąd w oprogramowaniu lub producent założył, że użytkownik nigdy nie zmieni długości maski, ale w takim razie po co by była taka możliwość, więc podejrzewam to jako błąd w firmware routera.