Działające USB po wyłączeniu komputera?

Nie znam zasad jak to działa, chodzi mi o taką sytuację.

Rodzice mają jakąś taką podstawową myszkę na USB, która — świeci się — tzn. ma przezroczystą obudowę i widać jak świeci ten sensor optyczny.

Chodzi o to, że ta myszka świeci — nawet przy wyłączonym komputerze #-o Czy to normalne ? Przypuszczam, że gdyby to był mój komputer to szlag by mnie trafił :wink:

Mam u siebie myszkę optyczną i tam sensor nie świeci po wyłączeniu komputera.

Nie interesowałbym się tym więcej gdyby nie to, że ktoś ostatnio przyszedł do mnie z telefonem i kablem do ładowania przez USB z dowolnego urządzenia. W komputerze moich rodziców telefon ładował się spokojnie mimo wyłączonego komputera, u mnie oczywiście przy wyłączonym komputerze się nie ładował #-o A przecież w takiej sytuacji jak ta, głupotą by było zostawiać na noc włączony komputer tylko po to, żeby telefon się załadował.

I wracam do głównego pytania. Który stan jest “normalny”: Czy po wyłączeniu komputera USB wciąż powinno podawać napięcie czy nie ? I czy można to jakoś włączyć/wyłączyć (w Windowsie czy w BIOSIE) ?

Inwestycja kilka złotych w listwę zasilającą i po kłopocie

albo

poszukaj w biosie, w zakładce Power management

podaj model płyty jeśli jesteś w stanie.

pzdr

Niektóre nawet nowe płyty mają zworkę do załączania zasilania w USB po wyłączeniu systemu. Mam takie dwie na swojej - jedna zworka dla gniazd USB z tyłu komputera druga dla gniazd na panelu przednim. Niektóre płyty mają to załączane w biosie.

Mógłbyś “rozwinąć” ? tzn. mówimy o wpływie listwy zasilającej na działanie USB w wyłączonym komputerze ?

Zakładasz listwę zasilającą z włącznikiem do zasilania kompa, wyłączasz kompa i wyłączasz listwę i po problemie.

A, to ty mówisz o całkowitym wyłączeniu z prądu komputera.

A to nie jest jakoś tam “szkodliwe” dla BIOSU, baterii czy czegoś tam ?

A co ma się dziać, nawet lepiej, bo wtedy zasilacz nie pracuje i nie zużywa energii.

Nie znalazłem w BIOSie nic związanego z Power managment :frowning:

Płyta to: ASRock K7Upgrade-800 (wg Everest’a).

Zostaje Ci instrukcja do płyty i zobacz opis zworek na płycie dotyczących USB.

Instrukcja

http://download.asrock.com/manual/K7Upgrade-880.pdf

Zobacz, czy masz Jumper 1 na płycie i przestaw położenie, może zadziała. Czytaj i rób.

Strona 8 i 16:

ftp://europe.asrock.com/manual/K7Upgrade-880.pdf

Poz.1