Działanie aplikacji Android Marketu

Witam

Mam pytanie dotyczące Android Marketu i smartfonów z Androidem.

Czy na każdym smartfonie z Androidem zadziałają wszystkie aplikacje z Android Marketu czy tylko niektóre. Chodzi mi o smartfony które domyślnie mają Androida. Jeżeli już to czy wiele z nich zadziała czy nie na poszczególnych modelach smartfonów. Głównie chodzi mi o Sony Ericsson Xperia X8. A z aplikacji głównie gg, aBTC lub Transdroid, Skype, NK (żeby można było swobodnie się po niej poruszać), gry (większość ciekawych gierek w tym Angry Birds).

Jeżeli ciężko odpowiedzieć na moje pierwsze pytanie to drugie pytanie czy zadziałają mi te aplikacje na tym smartfonie.

Mogą, a nie muszą zadziałać z prostej przyczyny - tak, jak gry czy programy komputerowe, mają swoje określone wymagania, i jeśli potrzebują szybkiego procesora, to na Xperii sobie nie pograsz ;-). Ale najczęściej jest w opisie apki wzmianka, czego wymagają. Czasem wymagane są też odpowiednie wersje systemów (najczęściej wyższa lub równa 2.1, ale są też 2.2 wzwyż itp.).

Z programów, które wymieniłeś, wszystkie powinny bez problemów działać na X8 - tylko najpierw ją zaktualizuj do najwyższej możliwej wersji Androida, tak na wszelki wypadek.

Z gier zaś - określenie większość ciekawych jest zbyt ogólne, by coś powiedzieć, aczkolwiek Angry Birds będzie działało.

Te aplikacje które podałeś będą działać bez problemu.

Pozostałe aplikacje również powinny działać, ale to wszystko zależy od rozdzielczość ekranu. W Markecie pod przyciskiem zainstaluj będziesz miał komunikat czy aplikacja jest czy nie zgodna z twoim urządzeniem, jeśli nie będzie zgodna to najzwyczajniej nie dasz rady jej pobrać.

Dziękuje za szybką odpowiedź ale czy można sprawdzić tą zgodność z aplikacją z komputera podając model X8 na stronie Android Marketu.

Można, jeśli już wpisałeś w telefonie dane konta google to później wystarczy zalogować się przez przeglądarkę do konta i będziesz tam miał powiązane z kontem urządzenia (możesz też zamawiać aplikacje z poziomu PC)