Działanie aplikacji Android Marketu

(Lukalukaszszoo) #1

Witam

Mam pytanie dotyczące Android Marketu i smartfonów z Androidem.

Czy na każdym smartfonie z Androidem zadziałają wszystkie aplikacje z Android Marketu czy tylko niektóre. Chodzi mi o smartfony które domyślnie mają Androida. Jeżeli już to czy wiele z nich zadziała czy nie na poszczególnych modelach smartfonów. Głównie chodzi mi o Sony Ericsson Xperia X8. A z aplikacji głównie gg, aBTC lub Transdroid, Skype, NK (żeby można było swobodnie się po niej poruszać), gry (większość ciekawych gierek w tym Angry Birds).

Jeżeli ciężko odpowiedzieć na moje pierwsze pytanie to drugie pytanie czy zadziałają mi te aplikacje na tym smartfonie.

(Hitm3n) #2

Mogą, a nie muszą zadziałać z prostej przyczyny - tak, jak gry czy programy komputerowe, mają swoje określone wymagania, i jeśli potrzebują szybkiego procesora, to na Xperii sobie nie pograsz :wink:. Ale najczęściej jest w opisie apki wzmianka, czego wymagają. Czasem wymagane są też odpowiednie wersje systemów (najczęściej wyższa lub równa 2.1, ale są też 2.2 wzwyż itp.).

Z programów, które wymieniłeś, wszystkie powinny bez problemów działać na X8 - tylko najpierw ją zaktualizuj do najwyższej możliwej wersji Androida, tak na wszelki wypadek.

Z gier zaś - określenie większość ciekawych jest zbyt ogólne, by coś powiedzieć, aczkolwiek Angry Birds będzie działało.

(system) #3

Te aplikacje które podałeś będą działać bez problemu.

Pozostałe aplikacje również powinny działać, ale to wszystko zależy od rozdzielczość ekranu. W Markecie pod przyciskiem zainstaluj będziesz miał komunikat czy aplikacja jest czy nie zgodna z twoim urządzeniem, jeśli nie będzie zgodna to najzwyczajniej nie dasz rady jej pobrać.

(Lukalukaszszoo) #4

Dziękuje za szybką odpowiedź ale czy można sprawdzić tą zgodność z aplikacją z komputera podając model X8 na stronie Android Marketu.

(system) #5

Można, jeśli już wpisałeś w telefonie dane konta google to później wystarczy zalogować się przez przeglądarkę do konta i będziesz tam miał powiązane z kontem urządzenia (możesz też zamawiać aplikacje z poziomu PC)