Działanie aplikacji kontaktów w MIUI i synchronizacja z chmurą Xiaomi Cloud

Witam

Mam pytanie:
Jak wygląda synchronizacja kontaktów z chmurą Xiaomi w nakładce MIUI? chodzi mi o zarządzanie, opcje synchronizacji, o to, czy jest zakładka z opcją która filtruje kontakty, jak wygląda import kontaktów i czy Xiaomi ma normalnie Google.

W moim Samsungu S20 FE 5G mam tak, że mogę w menu, tam po lewej stronie jest wybór wyświetlania skąd mają być wyświetlane kontakty… Jeśli chodzi o sync z Samsung Cloud wygląda to tak, że mogę zaimportować plik *.vcf i wybrać konto Samsung - wtedy pójdzie to do chmury Samsunga. Poza tym jest jeszcze do dyspozycji „Telefon” - lokalnie przechowywane w pamięci telefonu, „SIM” - karta SIM i „Google” - sync z kontem Google. Podobnie jest np. z przenoszeniem - mogę wybrać cel. W przypadku Huawei’a jest tak, że nie ma osobnej pozycji opisującej Huawei Cloud. By synchronizować z Huawei ID, trzeba zaimportować kontakty do „Telefon” i włączyć synchronizację w ustawieniach konta Huawei ID.

Jak to wygląda u Xiaomi’ego?

Z góry dzięki

Xiaomi Cloud działa prawie tak samo jak synchronizacja z Google.
https://i.mi.com/

Lepiej nie mieć aktywnej synchronizacji jednocześnie z Google i Xiaomi Cloud, bo można się zdziwić przy przywracaniu jak zalogujemy się na oba konta. (np. duplikaty)
Reszta opcji to standard, podobnie jak w twoim S20.

W Xiaomi 12 aplikacja kontakty to jest aplikacja od google. Chyba jest opcja synchronizacji z Xiaomi Cloud, ale po co jak masz synchronizację z google której już używasz. W sumie to nie musisz nawet tworzyć Mi Account żeby wszystko działało.
Dla mnie Mi account jest potrzebne tylko do aplikacji Mi Fitness lub Zepp Life (stare Mi Fit). Do niczego więcej nie potrzeba mi chmury Xiaomi.

PS. Też mozesz wybrać źródło kontaktów, nawet jak masz kilka kont google podpiętych.

Czytałem, że nowsze modele mają dialer i aplikację kontaktów od Google’a - to prawda, ale czy np. starszy Redmi Note 9T także?

Tak aby pytałem, bo może w przyszłości bym robił filmiki nt. MIUI, ale nie wiem, czy wgl. będę robił i kiedy, więc tak na luzie…

Nie mam pojęcia. Mam starszego redmi notes chyba 9, on ma jakąś apkę od xiaomi ale integracja z google jest.

Ok. Tyle na razie.