Działanie domeny

Witam, mam następujący problem, mam wykupioną domenę i serwer w NatArt (nazwa.pl) i problem dotyczy konfiguracji domeny. Jak skonfigurować domenę w taki sposób aby wskazywała na pliki w danym katalogu, ale strona zachowywała się tak jak by była w katalogu głównym. Wiem że taki efekt można uzyskać przekierowaniem URL, ale nie o to mi chodzi, gdyż instalując joomle w kilku katalogach na tym samym serwie nie ma możliwości poprzez przekierowanie URL wejsc np do panelu admina typu costamcostam.pl/administrator, a jedynie xxx.nazwa.pl/costamcostam/administrator

Temat dość zakręcony, ale mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi:) Podejrzewam, że trzeba tu będzie zastosować zaawansowaną konfigurację DNS lub zrobić to na .htaccess ale na tym to już się nie znam i dlatego proszę o pomoc.

Dodane 14.08.2010 (So) 18:04

problem rozwiazany:)

Nic zaawansowanego robić nie musisz…

Zgodnie z pomocą nazwa.pl i moim doświadczeniem wystarczy przekierować domenę na serwer w NetArt:

  • logujesz się na nazwa.pl

  • wchodzisz do działu Twoje Domeny

  • klikasz w konfiguruj pod domeną

  • wybierasz przekierowanie na serwer w NetArt

  • zaznaczasz Twój serwer w NetArt i wybierasz go z listy

  • zatwierdzasz zmiany

A teraz panel serwera Active.admin admin.nazwa.pl

  • logujesz się

  • wchodzisz do działu Wykaz domen

  • klikasz w nazwę domeny

  • i w polu “Przekierowanie WWW na katalog na serwerze” klikasz w przycisk ‘…’

  • wybierasz odpowiedni katalog

  • klikasz OK

  • następnie zapisz

Wszystko powinno być ok po rozpropagowaniu się przekierowania domeny.

Jeśli domeny nie będzie na liście w dziale wykaz domen to ją dodaj ręcznie (bez www bo będziesz miał problem z pocztą :wink: )

Podziękować za odpowiedź, udało mi się wcześniej rozwiązać podany problem w ten sam sposób, ale na pewno się przyda innym:) pzdr