Działanie drukarki HP Deksjet 3840 na Windows 7


(Jadzjaaa) #1

Witam.

Mam problemy z działaniem na moim systemie wymienionej w tytule drukarki. Gdy włączyłem płytę instalacyjną poinformowano mnie, że mój system jest nieodpowiedni (chyba już nie obsługiwany?), bo najnowszy, na którym możliwe jest jej działanie to Windows XP. Proszę wybaczyć jeśli wypowiadam się niefachowym językiem. Otóż, mimo nieudanej instalacji z płyty postanowiłem zainstalować sterowniki z Internetu.

Na tej stronie: http://www.programs.pl/sterownik,16549, ... eries.html po kliknięciu "pobierz" są do wyboru dwie możliwości, z których nie wiem co mam wybrać ( HP Deskjet 3845 Color Inkjet Printer albo HP Deskjet 3848 Color Inkjet Printer). Jakkolwiek wybierając, postępowałem z instrukcją (mam Windows 7, system 64-bitowy) - najpierw http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft ... 72330#N193 a potem http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/docu ... 0&sw_lang= ale po włączeniu drukarki a potem podłączeniu kabla USB do komputera (laptop) ta aktualizacja Windows Update nie pojawia się, a system nie pokazuje znalezionych aktualizacji.

Co robię źle i jak sprawić aby drukarka działała na tym systemie?


(system) #2

HP publikuje jeszcze takie rozwiązanie: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/docu … uct=372330


(Jadzjaaa) #3

Przepraszam za niepotrzebne zamieszanie. Włączyłem WIndows Update i tam znalazłem juz wyszukany przez system sterownik. Po jego zainstalowaniu nie potrzebna już była nawet płyta instalacyjna bo drukarka już działa. Niemniej dziękuję za radę :slight_smile: