Działanie facebookowego układu zabezpieczeń

Witam przychodzę z następującą sprawą intryguje mnie sprawa w jaki sposób facebook wykrywa nierozpoznawane urządzenia z których się logujemy. Czy jest możliwe aby były dwa te same modele telefonu i facebook nie wykrył zalogowania z tego drugiego jako nieznane urządznie tylko ze względu na ten sam model? A druga sprawa na messangerze mamy zakładke prywatność gdzie znajdują sie urządzenia przypisane do naszego konta razem z indywidualnymi kluczami. Niedawno miałem sytuację, że były tam dwa te same urządzenia jedno moje a drugie ten sam model wykryto jako obce, klucze miały inne. W sekcji bezpieczeństwo i logowanie nie było nic wykryte nie dostałem też żadnych powiadomień o nierozpoznanym logowaniu. Czy to możliwe aby był to poprostu błąd Messangera i Facebooka?

Co w tym dziwnego?
Facebook profiluje w bardzo szerokim zakresie. Możesz nie mieć konta, a twój kontakt może mieć i wystarczy, że ma Cię w kontaktach w smarfonie. Facebook wtedy łączy twój numer telefonu z profilem osobowym.

Wystarczy, że masz na smartfonie jakąś aplikację, co zawiera trackery Facebooka np. Spotify i już FB jest w stanie po ID zidentyfikować nieznane urządzenie.
Klucz może być inny np. po aktualizacji firmware urządzenia.

Czy po każdej aktualizacji oprogramowania powinna być zmiana klucza i zdoublowanie liczby urządzeń tam. Podam przykład mamy w domu 3 te same modele telefonu. I ja z bratem miałem to zdoublowanie urządzenia w sekcji prywatność na messangerze co opisywałem tego samego dnia a tata mimo iż ma ten sam model nie miał takiej sytuacji.

Nie każdej.
Czasami jakieś programy do sprzątania też potrafią „cache” wyczyścić aplikacji i klucz też potrafi się wtedy zmienić.
Klucz jest generowany w oparciu o kilka rzeczy - hardware, identyfikator google, firmware.

FB co chwila zmienia się jak kameleon, API, frameworki, dostępy itd.
Dla normalnego dorosłego człowieka FB to rzecz zupełnie zbędna.
Zostawiłem jedno lewe konto w razie czego, zakładane kiedyś w UK. I na kompie normalnie loguje, pomimo, że nie wie gdzie jestem.
Na smartphonie nigdy tego gówna nie instalowałem. Szkoda prądu.

1 polubienie

Robiłem testy odinstalowywałem messangera zmieniałem mobilny internet na wifi. Klucze wygenerował się inny fakt ale nie było sytuacji gdzie w zakładce były dwa te same urządzenia o różnych kluczach poprostu klucz tak jakby zaaktualizował się, ale było pokazane nadal jedno urządzenie. Myślisz, że nie ma co się przejmować tymi podwójnymi urządzeniami, które się raz zdarzyły