Działanie gier, programów, internetu w wirtualnej maszynie

Ostatnio mam ogromną chęc powrotu do Linuksa, ale polubiłem straszanie grać po sieci w CS i inne gry.

Pomyślałem, że zainstaluje Linuksa, a na wirtualnej maszynie Windowsa XP do gier. Dlatego mam pare pytań:

  1. Jak to działa, tzn. czy nie ma problemów z odpalaniem gier, programów?

  2. Jestem świadom, że tak odpalony system moze działać wolniej, więc czy odczuje jakiś dyskonfort?

Posiadam laptop Dell Vostro 1500, 2GB ramu, 1.6 C2D, GF 8400.

Konkretnie chodzi o to czy będe mógł spokojnie pograc w CS, Heroes V - gry te chodzą bez większego problemu na moim komputerze.

  1. Internet na tak odpalonej wirtualnie maszynie dziala bezproblemowo? - mam 100Mbit internet w akademiku.

  2. Kiedyś się bawiłem, ale dobrze nie pamiętam. Jak to jest z zainstalowanymi programami - chodzi konkretnie o to, że uruchomie program porobie coś, zapisze i czy to zostaje po ponownym uruchomieniu (laickie pytanie, ale wole wiedzieć dla pewności).

  3. Może masz jakieś sugestie z używania wirtualnej maszyny pod linuksem, które mogą mi sie przydać?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam,

buri


Oberwało mi się, całkowicie zpaomniałem o ogonkach :?

  1. Programy uruchomisz, gier 3d nie.

  2. Działa wolniej. Nie będziesz mógł grać w CS. CS chodzi ładnie na wine.

  3. Internet działa bezproblemowo.

  4. Możesz przywracać sesję.

Kurde lipa z tymi grami 3D :/.

Naprawde tylko wine do gier?

Jak tak to szkoda, ale i tak czuje, że się nie poddam - najwyżej zostawie sobie windowsa tylko do gier, choć nie lubie wyłanczać kompa, działa prawie cały czas :stuck_out_tongue:

Odnośnie wolniej … odczuje to? Wydaje mi się, że na moim kompie nie powinienem jakoś tego poczuć :stuck_out_tongue:

Do gier to najlepiej cedega która to jest przeznaczona do gier… i co do wydajności to już wyłącznie zależy od gry… no i od Twojego sprzętu…

Odczujesz. W giery 3d na pewno nie pograsz.

Wine - CS działa wyśmienicie. Heroesy nie wiem.

Oprócz wine jest jeszcze Cedega.

artymienek

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu oraz nie używając polskich znaczków (ę, ą, ś, ż, ź, ć, ń, ł, ó). Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte surowe konsekwencje.