Działanie naklejki zbliżeniowej

Pytanie moze dla, niektórych dziwne, ale czy jak mam na iPhonie SE silikon na tył i boki i taką naklejke zbliżeniowa z banku przykleje pod tym silikonem na tyle smartfona to czy ona będzie bez problemu działąc, czy silikon czegoś blokować nie będzie?

Zależy od gęstości materiału i grubości.
Ja miałem w starym telefonie taką naklejkę przyklejoną na baterii i łapała przez plastikowy tył telefonu.
Z drugiej strony poco Ci naklejka jak masz NFC w smartfonie i możesz płacić przy pomocy aplikacji bankowej wirtualną kartą płatniczą.

W iPhonie SE to nie działa bo Apple Wallet nie współpracuje póki co z polskimi bankami.

Jakoś mnie to nie dziwi - Polska zawsze jest przez Apple traktowana po macoszemu :slight_smile:
Z doświadczenia to nawet z Bluetooth był problem, żeby przesłać głupie zdjęcie pomiędzy iPhone 6, a chińskim flagowcem Xiaomi Mi5 Pro. Niby się widziały, niby sparowane, ale problem z przesyłem.
(oczywiście między np. Lumią, a Mi5 działa bez problemu nawet udostępnianie hasła WiFi, więc Apple raczej idzie w zaparte z własnym hermetycznym ekosystemem urządzeń)

Trudno, ale żaden Android mi tak nie działał jak iphone SE, a BT działa w kwesti muzyki 100 razy lepiej niż na kuzyna S7 :slight_smile:
Przetestuję tą naklejkę z tym sylikonkiem na tył cienkim i dam znać :slight_smile:
Co do banków i Apple to myśle, że też banki nasze nie chcą się dogadać :slight_smile:

Tylko naklejkę przyklej do powierzchni smartfona, a nie sylikonu, bo w innym wypadku dużo słabiej łapie sygnał terminal płatniczy.

Tyle to jeszcze ogarniam :smiley:

Akurat tu nie masz racji - tutaj to Apple nie zdecydowało się jeszcze udostępnić tej opcji w Polsce - banki są chętne do tego i mają gotową infrastrukturę (poczytaj newsy w necie) i nie jest to mój hejt czy coś ponieważ jako użytkownik sprzętu Apple od wielu lat też czekam na włączenie Apple Pay. Reasumując - prawdopodobnie naklejka nic ci nie da nie zależnie od tego czy silikon będzie czy nie.