Działy na forum – czy potrzeba ich modyfikacji?

Działy „fioletowe”, czyli te z dziwnymi nazwami, np. Fotografia z fotoblogią․pl wkrótce zmienią nazwy i poszerzą swoją tematykę.
Wydaje mi się, że to ruch w dobrą stronę, przynajmniej nie będzie problemu gdzie założyć wątek np. o telewizorach, czy wzmacniaczu audio.

Minimalizacja. Jak najmniej działów. Prawdę powiedziawszy wystarczyły by 3. Sprzęt, oprogramowanie, pierdoły, :grinning: Czym więcej, tym gorzej, więcej kłopoty przy zakładaniu tematu a i tak do przeglądania co się pojawiło służą filtry z góry, więc działy mają znikome znaczenie.

Przydałoby się utworzyć sekcję „Windows 11” w dziale „Oprogramowanie komputerowe”.

I do sprawdzonych porad trick z wymuszeniem instalacji jak nie mamy UEFI ani Secure Boot - niby na YouTube są z 3 wideo poradniki dla wersji DEV.

Ciekawe czy MS lepiej zabezpieczy obraz na jesień przed tak prostą manipulacją.

Niby aplikacja „Sprawdzanie kondycji komputera” w celu aktualizacji do Windows 11 już mój PC spisała na straty a specjalnie przekonwertowałem MBR na GPT, dezaktywowałem tryb legacy (wymuszenie UEFI) i aktywowałem Secure Boot - z wad to myszka bezprzewodowa ma problemy z uruchomieniem ekranu logowania a klawiatura PS2 się zawiesza jak wskoczy porada do obrazka z serwisu msn.com). Z podejrzeń pewnie chodzi o za słabe Intel HD bez wsparcia DX12 (czy tam DX13/14 jak taki zrobią).

No to zrobione.

Mówisz? :wink:
Jednak wspólnie z redakcją ustaliliśmy, że te działy są do „remontu”.
@Snow_Rainy zmieniła ich główne nazwy, ja trochę też, zmieniłem też niektóre poddziały (bo zostały stare), zmieniłem też ich kolor, bo choć to tylko kosmetyka, niemniej powinny jednak od siebie się odróżniać.
Zmieniłem też niektóre opisy, choć jeszcze nie wszystkie.

1 polubienie

Niby tag #windows11 jest oderwany od nowego działu; niby 7, 8, 10 są na liście podpowiedzi od razu.