Dzieci wchodzą na konto pod hasłem Win XP i grają cały dzień

Witam, stworzyłem dwa konta na swoim komputerze “Administrator” i “Dzieci” jako konto ograniczone. Na koncie założyłem limit czasu 2h programem mobilo24, by nie grały za dlugo gdy jestem w pracy. Jednak one cwane usuwają hasło i wchodzą na konto “Administator” i grają cały dzień. Jak zabezpieczyć swoje konto w Windows XP przed takim procederem? wink.gif

podczas uruchamiania komputera wciskaj klawisz F8 i wejdź w tryb awaryjny na konto administratora, w panelu sterowania ustaw hasło na konto administratora oraz zmień hasła na pozostałe konta i po kłopocie

Jeśli wyłączę konto administratora nadal będą mogły wchodzić trybem awaryjnym?

Musisz założyć hasło na bios, wyłączyć quick boot i bootować tylko z hdd, włączyć hasło na w/w administratora i wszystkie konta z uprawnieniami administracyjnymi, a obudowę pc włożyć do zamkniętej szafy / sejfu :wink: Powinieneś też wziąć uwagę na uprawnienia co do zasobów systemowych, szczególnie pliku ustawień używanego przez ciebie programu. Pomijając błędy w samym programie którego nie znam :wink:

wystarczy że ustawisz na konto administratora hasło żeby nie mogły na nie wejść, nie wyłączaj go bo może się przydać w razie awarii systemu

Pierwszy lepszy live cd usunie ci to hasło, więc bez w/w zaleceń hasło na admina nic ci nie da :stuck_out_tongue_winking_eye:

 

Programem do pilnowania czasu korzystania jest mobilo24. Program podobnież jakoś zabezpiecza swoje pliki przed usunięciem przez konto bez uprawnień administratora. =P~

 

W biosie mam 2 rubryki “Set supervisor Password” i “Set User Password”. W której z rubryk bym nie wpisał i tak muszę wpisać hasło przy starcie. scratchhead.gif