Dzielenie dużego pliku na kilka płyt

Witam,

Chciałbym podzielić plik o wielkości 25 GB (plik jest w formacie ISO) na kilka płyt, a dokładniej na 6 (25GB:4.5GB (jedna płyta) w przybliżeniu = 6 płyt).

Mam zamiar zrobić to w Winrar. Jeśli już mi się wszystko podzieli, co muszę zrobić, aby nagrać to potem na te płyty? Proszę o wskazówki krok po kroku (może być nawet w formie obrazków).

Pozdrawiam.

jak spakujesz to w podzielone archiwum rar to potem na każdą płytę nagrywasz po prostu jako plik

Jak podzielisz winrarem to już normalnie nagrywasz jak każdą płytę z danymi. 

Chyba że w pliku ISO np. gry byłyby pliki mieszczące się na pojedynczej płycie DVD np. 10 po 2,5GB a nie jeden wielki plik 25GB można to zrobić bardziej profesjonalnie. 

mam ten plik 25 GB dzielę je. Jest 6 mniejszych kawałków. Są w formacie RAR. Mam to wypakować w jedno miejsce, otworzyć tak jak jest, czy w 1 miejsce wypakować czy jak? I nagrać wszystkie pliki które będą w jednym kawałku czy jakiś jeden? Dodałem grafikę.

http://zapodaj.net/1a93453aebbed.png.html

 

Wygląda to trochę jakbyś miał z 10 lat. Musisz nagrać wszystkie pliki aby dało się ponownie rozpakować ten oryginalny obraz ISO. Nie że wybierzesz sobie jeden. Jak już spakujesz i podzielisz na 6 plików to już niczego nie rozpakowywujesz tylko nagrywasz na płyty. W przeciwnym razie wróciłbyś do sytuacji wyjściowej.

Potem w przyszłości kopiujesz wszystkie części z płyty na dysk najlepiej do jednego katalogu i wypakowywujesz. Zyskujesz ponownie cały obraz ISO 25GB.

Przed spakowaniem sprawdź ile dokładnie wchodzi na płytę DVD bo zdaje się 4.38GB, a nie 4.5. Są też płyty 8.5GB dwuwarstwowe.

@KonraD321 zastanawiam się czy wiesz co to jest “obraz płyty/obraz w formacie iso”?

W jakim celu chcesz nagrać to spakowane i podzielone iso? Jeśli to jest jakiś program/gra, to na pewno nie uruchomisz jej z tych płyt po takim podziale - musisz je ponownie spakować na dysk twardy na jakimś komputerze i na nim np. zamontować.

@Cedar plik ISO to gra, która waży normalnie 25 GB. Zamontowalem obraz tej gry w Deamon Tools i normalnie grę zainstalowałem.

Gdyby nie wyjazd z rodziną tę grę ściągnąłbym po prostu jeszcze raz ale internet tutaj nie pozwala. Dlatego chcę z lapka na płytach zainstalować tę grę na komputerze stacjonarnym syna. Czytałem w necie, że można podzielić to właśnie WINRAREM ale nie mam obrazu na to jak to będzie wygladac po podzieleniu. Czy te pliki przenosi sie metoda “przenieś upuść” jak np przy nagrywaniu zdjęć na płytę? Potrzebuje jakis obraz tego jakby to wszystko wygladalo bo na plyte jedyne co nagrywalem to muzyka i zdjecia.

Tak.

Nagranie na płytę DVD (4482 MB) pojedynczego pliku .rar większego niż 4 GB jest niemożliwe !

@Cedar aaa, czyli na płytę przenoszę pliki jeszcze nie rozpakowane (czyli ten symbol 3 książek) i jak juz je wszystkie przeniose na te 6 plyt to na drugim kompie wypakowywuje je do jednego folderu i łącze np za pomocą programu Dzielenie i łączenie plików. Dobrze rozumiem?

Wystarczy wypakować, winrar sam połączy fragmenty w całość.

To znaczy? Mam płyty o pojemności 4.7 GB.

Najwyżej format udf wybierzesz. Dobry program powinien automatycznie tak ustawić po wykryciu dużego pliku.

Ok, bardzo dziękuję za pomoc Tobie i @Cedar. Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę.

@KonraD321

Masz płytę DVD-R 4482 MB = 4,38 GB  (np. SONY) . Są to pojemności rzeczywiste liczone jako 1024 , a nie 1000 .

Wielkość pojedynczego pliku nie może przekraczać 4096 MB (UDF 2.50) , a łączna wielkość wszystkich plików przeznaczonych do nagrania nie może przekraczać 4470 MB . Te 12 MB jest przeznaczone na zapis informacji o położeniu plików (im więcej plików tym ta wartość będzie większa) . Po włożeniu nagranej płyty odczytywana jest ta informacja , a nie przeszukiwana jest cała płyta (czas) .

DVD DL to 8145 MB = 7,95 GB

BD to 23859 MB = 23.3 GB

BD DL to 47725 MB = 46,6 GB