Dzielenie dysku na partycje- ograniczenie wielkości woluminu

Witam

Chciałbym tylko tak spytać z czystej ciekawości, gdyż ostatnio wpadłem na pomysł utworzenia dodatkowej partycji na dysku na pliki, a nie chciałem formatować całego dysku, więc podzieliłem dysk z poziomu Windowsa. Wszsytko przebiegło szybko i sprawnie, tylko nurtuje jedno, mianowicie chciałem zmniejszyć partycję C o 100 GB żeby z tego zrobić nową partycję. Windows pozwolił mi jednak na 91,4 GB. Wiem, że mam sobie odpuścić już te 8,6 GB, ale dlaczego partycja z wolnymi chyba 200 GB pozwala mi tylko na te 91 GB? Czy dane znajdujące się na dysku fizycznie ulegają przemieszczeniu podczas zmniejszania woluminu? Czy takie wlepianie dodatkowej partycji, gdy już na dysku znajdują się jakieś dane, wpływa na jego wydajność?

Przed zmniejszaniem/zwiększaniem woluminu należy go z defragmentować .Bo wydzielić można tylko ciągłe miejsce z partycji ,wiec nie ważne czy masz 500 GB wolnego miejsca i chcesz np 100 GB na nową partycję ,jeżeli pliczki są rozsiane i nie ma 100 GB ciągłego miejsca to wtedy dostajesz komunikat taki jaki dostałeś. Ja w takich wypadkach zawsze używałem Perfect Disk’a do defragmentacji ,posiada metodę defragmentacji ,która ustawia pliki w jednym ciągu. (niestety nie pamiętam nazwy tej metody -Stealth albo SmartReplacment)