Dzielenie dysku w Windows 10

Jak wyżej mam pytanie do kolegów.Jak podzielić dysk HDD czy SSD. Otóż instalując Windows 10 komp.1909 z płyty system dzieli dysk na dwie partycje czyli 579 i tzw reszta czyli system. Natomiast nowy 2004 robi coś innego czyli jak się nie mylę 51 MB- system - i po zainstalowaniu widzę jeszcze jedno cudo ok 560 MB
Do tej pory jestem na tej pierwszej formie.W przypadku tworzenia kopii zapasowej Acronis-em nie sposób przywrócić jedną na drugą, więc jak szanowni koledzy doradzają.Szukałem tego tematu w Internecie ale jakoś bez efektu.Jeżeli coś nie tak napisane proszę wziąć poprawkę na mój wiek.

Acronis wszystko kasuje i na pustą partycję (dysk) przywraca kopie.

Więc jaki program polecasz?

Bardzo dziękuję za podpowiedzi i postaram się przetestować w/w programy

Zacznij od Macrium - na 99% reszta okaże się zbędna.

Co prawda temat był poruszany jakiś czas temu ale chciałbym na krótko wrócić. Napisałeś że :Acronis wszystko kasuje i na pustą partycję (dysk) przywraca kopie" to fakt ale czy próbowałeś przywrócić system podzielony w/g instalatora 2004 który tworzy sobie trzy partycje na system instalowany za pomocą win 1009 ? Jeżeli przywrócisz to wejdź w zarządzanie dyskami i sprawdź czy są dwie partycje.to tak na marginesie z ciekawości. Temat dotyczy Aomei Backuuper zrobiłem wersję w j. polskim ale po wykonaniu dysku ratunkowego j. polskiego brak! jak to zrobić. :-((

Acronis robi kopie 1 do 1 i wszystkie partycje jak masz zaznaczone to odtworzy.