Dzielenie dysku


(grzes66) #1

Witajcie posiadam dysk zewnetrzny Samsunga 640gb i chciałbym zrobić z 1 partycji ~640gb zrobic 2 np 600 i 40 ale nie wiem jak prosze o pomoc


(Bartolini234) #2

Użyj GParted.


(Hitm3n) #3

Jaki system?

Nie ten dział tak poza tym.

W Vista / 7 - Panel Sterowania :arrow: Narzędzia administracyjne :arrow: Zarządzanie komputerem :arrow: zakładka Magazyn, podmenu Zarządzanie dyskami - klikasz odpowiedni dysk i wydzielasz z niego miejsce pamiętając, że podajesz je w kilobajtach.


(grzes66) #4

Nie wiem po co mam się bawić w nagrywanie na płytkę Gparted skoro to dysk przenośny a nie mam tam systemu tylko trochę plików i chce po prostu zrobić 2 partycje z 1 która była fabrycznie. System to Win xp (w podpisie pisze ale skoro nie czytacie to proszę).


(system) #5

Zastosuj: http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html Łatwe i przyjemne. Najpierw wydziel wolną przestrzeń z tych 640 GB, a potem utwórz na niej nową partycję.


(Mail) #6

Na wixp masz program do dzielenia dysku.Nie mam teraz xp pod ręką,ale wydaje mi się ,że wchodzi się tam tak samo jak w win 7.


(kuba3351) #7

Użyj programu EASEUS Partition Master

Sam korzystam.Bardzo łatwy w obsłudze i przyjemny program.


(kondziu jah) #8

Po co? Bo jest to uniwerslny sposób. Najlepiej zamknąć opis problemu w jednym nieszczegółowym zdaniu, a potem mieć pretensje, że się nie domyślili…

Skoro już ktoś podrzucił pomysł na GParted, to można było poszukać programów o podobnej funkcjonalności na vortalu, ale skoro się nie domyśliłeś…

W temacie:

Polecam Easeus, nie polecam Paragon.

XP nie ma takiego zarządzania partycjami jak Vista. Można w nim tylko dodawać/usuwać.


(Drobok) #9

Dlaczego ?


(kondziu jah) #10

Kilkanaście programów tego typu ‘przeleciałem’ i jedynie Paragon nie sprostał powierzonemu zadaniu - przeniesie partycji 100GB o kilkadziesiąt GB do przodu (w stronę początku dysku).

Po częściowym odzyskaniu partycji (nie ma to jak DMDE) spróbowałem ponownie z tym samym skutkiem.

A było to jakoś ze dwa lata temu.


(Witkacy75) #11

Trzeci wynik wpisanie w Google frazy: “jak podzielić dysk na partycję”…