Dzielenie łącza czy się opłaca?

witam,

Mam taki mały problem,a wiec tak zastanawiam się nad wzięciem internetu w upc łącze 5 mb i potem podzieleniu go na 2 komputery w jednym lokalu.

Wszystko by miało działać drogą radiową i instalowali by to gośćie z UPC,tylko teraz zastanawiam się jak to będzie działać.

Moje pytanie brzmi jak takie podzielenie łącza bedzie miało skutki np w Sieci p2p,czy ściąganie będzie szło powoli, bo pewnie adres który dostanie komp po podziale łącza będzie prywatny a nie publiczny,czy nie bedzie problemów z łączeniem się z serverami(np z domu do pracy)

Interesują mnie komentarze od ludzi którzy mieli z takim czymś do czynienia czy lepiej nie dzielic łącza ??

Za pomoc z góry dzięki

Co do P2P nawet bez współdzielenia łącza masz ograniczenia P2P w UPS więc i tak pójdzie wolno.

Co do połączenia się z innymi komputerami nie będzie żadnego problemu.

co znaczy cytuje --Co do P2P nawet bez współdzielenia łącza masz ograniczenia P2P w UPS więc i tak pójdzie wolno

czy to znaczy że UPC Ogranicza ściagania z sieci P2P ??

A mnie chodziło konkretnie jak ta sieć będzie się zachowywać przy wyjsciu przez ruter na świat czy będzie gorsze połączenie niż by to miało działać od razu przez zewnętrzne IP ??

jak sobie przekierujesz porty na routerze, to nie będzie gorsze.

a jak przekierować samemu te porty ?? nigdy nie miałem z tym stycznośći ??

ściągaj z p2m na to nie ma żadnych ograniczeń, ja mam net 2mb i ściąganie z p2m wali mi ponad 250kb/s

A co do innych serwerów to będzie wszystko ok

Do dzielenia łącza polecam router. Dla Ciebie potrzebne będzie z wejściem Ethernetowym (ethernet WAN) - absolutnie wszystkie ADSLowe odpadają.

Co do podziału łącza to zależnie czy router posada taką opcję (QoS - Quality of Service) można na stałę ustalić przepustowość dla każdego z portów routera (czyli dla każdego z komputerów).

Problem jest jedynie taki, że bedziesz miał wewnętrzne IP i granie przez neta, ściąganie p2p wymusza otwaqrcie specyficznych numerów portów dla każdej z tych aplikacji. (przykładowo eMule używa portu 4662 - przynajmniej używał).

Otwieranie portów jest sprawą zależną od modelu routera. Opisd otwierania portów znajdziesz na stronce http://portforward.com/routers.htm - znajdujesz tylko typ i po sprawie.

totalna bzdura - tylko Aster blokuje porty, ale tam specyfika sieci jest inna…

łącze będzie z UPC chello light 2048 kb/s po miesiącu prędkość ma wzrosnąć do 4096 kb/s,wszystko daje UPC czyli ruter i resztę,i cała sieć będzie działała radiowo też daje wszystko UPC,będzie podzielona na 2 komputery gdzie 1 z nich służy do ściągania do wysyłania imeili,grania przez neta itp a drugi ino głównie GG i kurnik,tak to sie przedstawia i dlatego pytam bo na tym 1 kompie mi zależy żeby mieć jak najlepsze wyjśćie na neta a ten drugi jest bo jest ale niestety musi być :frowning: ,

szczerze mowiąc odradzam… wystarczy ze wezmiesz net od nich. Router to polecam kupic samemu. Chello, prawdopodobnie tak jak i tepsa, daja jakiś badzuewny router, który bedzie się “czkał” i zrywał połączenia. Poza tym pewno u nich router jest droższy. Polece Ci do chello router Linksysa WRT54GS - stary model ale jak sie spisuje rewelacyjnie (WiFi standard B/G) ! Kumpel ma go od pół roku (sam mu poleciłem :> ) i jest bardzo zadowolony…

Konfiguracja jest banalna - podłączasz, wchodzisz w administracje routera - ustawiasz login i hasło i tyle… ew. przekierowania portów…

witam,

wiec mam już podłączone te łącze tylko mam problem w prze kierunkowaniu portów w chodze w ustawienia rutera i prze kierunkowanie portów i niby prze kieronkowuje je i wychodze ale np emule ma dalej low ID ??

ruter to netgear WPN824IS

Pisałam wyżej że UPC filtruje P2P :shock:

co znaczy że UPS filtruje p2p ?? to w chello nikt niema Hight ID np w emule ??

UPC nie UPS.

link

Musiałeś więc źle przekierować.

UPC ma swoje sposoby.

Filtrowanie polega na ograniczeniu a nie blokowaniu mimo zewnętrznego adresu IP.

Bardzo często objawia się to podczas odpalenia jakiegoś programu P2P spada wydajność innych aplikacji internetowych, pingi się wydłużają i wracają komendy powtórzenia czyli upływa czas TLL.

Możesz uzyskać oczywiście maksymalny transfer ale musisz mieć wtedy bardzo dużo dawców pliku inaczej to ci poprostu zamuli.

Możesz też skorzystać z innych aplikacji P2P np Shareaza, LimeWire gdyż nie wszystkie są wykrywane jako klienci P2P w sieciach UPC.

Nie no luz, wiadomo jak sobie ustawi źle z proporcjami źródeł pliku, ilości połaczeń, półotwartych połączeń to wiadomo że będzie muliło. Ale jak dobrze ustawi to stronki tylko troche spowolnią.

Noi wiadomo jak się ściąga p2p to musisz w xp-anty zmienić ilość połączeń z 10 na więcej. min 50.