Dzielenie łącza TP (6Mb/s)

Tak jak w temacie, po trzech latach walki z TP odpuściłem im. Pan w punkcie TP powiedział ażebym sobie podzielił łącze z sąsiadem, tak więc będziemy się za to brali.

Sytuacja wygląda następująco:

  1. Dwa domy w odległości około 80-90m

  2. W domu (host-tam gdzie jest kabel TP) jest jeden komputer stacjonarny + laptop, oba pracują pod Windows 7 (x86)

  3. U mnie jest stacjonarny (XP/7) oraz nowy laptop z 7. Stacjonarny posiada kartę WiFi Tp-Link’a (G) + panel 18dbi

  4. Łącze dzielone o przepustowości 6Mb/s (teraz jeszcze 1Mb/s)

Moje pytania:

:arrow: Jaki router zakupić do domu “Host” oraz jaki panel? (Nadmienię że w budynku też powinien być zasięg i tu rodzi się pytanie czy router z dwiema, trzema antenami udźwignie to wszystko)

:arrow: Czy w moim domu mogę także wstawić router który rozsiałby internet po mieszkaniu?

:arrow: Sieć musi być zabezpieczona, pytanie, czy zwykłe filtrowanie MAC wystarczy?

:arrow: Restart routera (Host) na zawołanie (chodzi o zmianę IP), jest to możliwe?

Dziękuję za wszelką pomoc.

Dziwne że pan w punkcie TP nie powiedział, że jest to niezgodne z regulaminem TP :slight_smile:

Dla pewności lepiej dać szyfrowanie WPA2.

Wystarczy access point.

Układ mógłby być taki - u sąsiada router z wbudowanym AP, a u ciebie AP działający w trybie repeater.

Jaki sprzęt (poza tą kartą TP-Linka i anteną) już jest?

U sąsiada jest router, też TP-Link’a tylko nie pamiętam modelu. Ma wejście na jedną antenę i potrafi się zawiesić przy grze online, czyli odpada. Na dodatek z WPA2 laptop sąsiada nie może sobie poradzić (błąd sterownika karty WiFi) i jest tylko filtrowanie MAC.

Co do Pana w punkcie TP, to niestety martwy przepis tak jak on to ujął. Może Ci przyjechać monter do sprawdzenia łącza (awaria) i on nic do tego nie ma co klient z tym robi :slight_smile:

Myślałem o AP u siebie, zmniejszy to długość kabli antena>punkt i ewentualne straty.

Prosiłbym także o jakieś propozycje modelowi AP i reszty sprzętu. Takie które są już przez Was sprawdzone w “ekstremalnych” warunkach. Chce złożyć cały sprzęt raz i zaglądać do niego raz na parę miesięcy, sprawdzić czy się nie nagrzewa itp.

:?: IP Stały, uziemienie mnie z powodu ściągania pliku 149GB z rapidshare. Nie, to nie piractwo tylko 4 godzinny film Full-HD nagrany przez mojego przyjaciela w Tokyo.

#Poprawka ort.

Może coś takiego? /Znalezione na allegro.pl/

pstplink7n.jpg

Dwa takie: http://www.allegro.pl/item888575318_nowosc_access_point_n_150mbps_ap_client_krk.html

Tylko zagadką jest czy to udźwignie stałe połączenie bez zawieszeń…

Ten układ mógłby być (właśnie o takim myślałem), tylko czy będzie zasięg na taką odległość?

Proponuję założyć temat na bardziej wyspecjalizowanym forum np. www.trzepak.pl www.wififorum.pl www.bez-kabli.pl. Tam będą bardziej doświadczone osoby, nawet właściciele radiówek.

Oczywiście u sąsiada pod AP będzie wpięta antena (18dbi) wyciągnięta na dach. Może nie będzie źle, już zakładam temat na bez-kabli.pl

No właśnie wydaje mi się że 18 dB to trochę za duża ta antena. Lepiej poradzić się specjalistów.

Widzę, że co do sprzętu w domu już ci ktoś na bez-kablach poradził.

Tak, dziękuję za pomoc. =D>