Dzielenie łącza upc

Witam, mam internet z upc - 10Mbit, dziele łącze z bratem na routerze NETGEAR WPN824 v2. Niestety gdy brat ogląda TV w necie to mi np. ping w grze rośnie z 30 do 300 natomiast gdy ja coś ściągam z internetu, np. jakiegoś torrenta to przez pierwsze 5 minut ściągania zarówno brat jak i ja mamy problem z wejściem na jakąkolwiek stronę www. czy istnieje jakiś sposób podzielenia łącza, a może dokładniej podzielenia routera w ten sposób żeby przydzielić zarówno jemu jak i mi po 5mbit. Kolega mówił mi, że nie ma na to sposobu, bo po prostu router nie wyrabia tylu połączeń naraz, to by się zgadzało w przypadku torrentów, jednak w przypadku jednoczesnego grania na jednym kompie i oglądania TV na Sopcaście na drugim kompie powinno być chyba wszystko normalnie. Z góry dzięki za pomoc

Do podziału łącza potrzebny jest router z funkcją QOS, w Twoim jej nie ma. Pozostaje wymiana routera na np. Linksys WRT54GL-EU najlepiej z softem Tomato :slight_smile:

kup sobie inny router bo za pomocom tego nie poszalejesz i nie podzielisz łącza tak jak byś chciał bo router ten niema jako takiego QoS-a a to jest potrzebne do podzielenia równo łącza na poszczegulne porty routera do których macie podłączone komputery .

A co do zatykania łącza przez program do torentów to dzieje się tak dlatego że w tym programie masz załączony przydział łącza w granicach 80% i dlatego musisz to obniżyć na około 50-60% prędkość pobierania ci nie spadnie ale program do torentów będzie dopuszczał ( do głosu inne programy takie jak przeglądarki )

są też programy do ograniczenia transferu! instalujesz na jednym kompie ustalasz limit te 5 mb/s na drugim to samo i zawsze będzie po 5 mb na jednego

Np. NetLimiter

netlimiter niestety nie zadziałał. W sumie nic dziwnego, bo te kilka minut gdzie nie działa nawet przeglądarka to jest zara po włączeniu torrenta. Potem, nieważne jak wysoki jest transfer wszystko działa już OK. Kojarzy ktoś jak się nazywa ta opcja z ograniczeniem zużycia łacza w przy torrentach (korzystam z BitComet), bo niestety nie mogę nic takiego znaleźć

powiem Ci,że dziwna sprawa. Mam taki router i jestem z niego zadowolony. Może problem tkwi w ustawieniach/konfiguracji ?