Dzielenie łącza

Cześć, mam pewien problem, że gdy ja sobie gram a ktoś włączy drugi komputer to mi automatycznie skacze ping co skutkuje śmiercią w grze a ja nie zamierzam tracić swojego czasu tylko dlatego, że ktoś chce sobie filmik na YT obejrzeć (nawet jeśli jest wi-fi włączone na innym urządzeniu niż moje to mam wysokie pingi i utracone pakiety co jakiś czas co jest baardzo uciążliwe). I tutaj kieruję moje pytanie: Jak podzielić prędkość łącza na ruterze z QoS (mam taką zakładkę w opcjach rutera). Dokładny model rutera to TP-LINK TD-W8961ND a mój internet to neostrada do 10mb/s. Jeśli w moim ruterze nie można tego zrobić to proszę o doradzenie jakiegoś rutera gdzie mozna skutecznie “udupic” drugiego uzytkownika :slight_smile:

Jednym słowem: Jak zmniejszyć prędkość przeszyłu na urządzeniu A, a jak ją zwiększyć na urządzeniu B.

dodam jeszcze, że jak już mi net zamula że nie da się nic robić, pomaga rozłączenie się od sieci i połączenie się znowu lecz ile można a zwłaszcza, że gram w gre on line…

aha i to są obecne ustawienia QoS których używam (troszkę pomogły, lecz minimalnie)

http://i.imgur.com/uXKifn3.jpg

Proszę o pomoc :v

Dzisiaj był podobny post na forum, że jak ktoś próbuje sobie obejrzeć spokojnie film na YT a jego brat zaczyna grać w grę, to filmik skacze i podawał identyczny model routera i Neostradę. Może to ktoś z Twojej rodziny?

nieee to nie moja rodzina :stuck_out_tongue:

 

@bachus a nie dalbys linka do tego postu? XD

Zmiejszenie transferu w niczym Ci nie pomoże. Musisz kolejkować pakiety. Poustawiaj w tych opcjach priorytety, wyższy dla siebie.

no to mam tamte na low, ja na high

No to teoretycznie powinno działać. W takim routerze po QoS cudów się nie spodziewaj.

no a jaki ruter ew. kupic zeby to dzialalo jakos

Nie tak dawno ustawiałem komuś na Vigor 2760 - ale to droga zabawka.@roobal już Ci napisał, ze to musi być troszkę mocniejsze urządzenie (pamietaj, że zaglądanie w pakiety wymaga większej mocy obliczeniowej i RAMu urządzenia). Może ktoś Ci tu zaraz doradzi urządzenie pod alternatywne oprogramowanie (np. dd-wrt).

Tu ktoś step-by-step opisuje na Netgear R7000 - ale jak widzę, to też urządzenie za ~650zł, więc całkiem konkretny wydatek.

http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?t=263940&sid=d5811256785b7a59adc343ca2c68379b

Poszperaj, pewnie są tańsze urządzenia, które to ogarną.