Dzielenie neostrady

Witam!

Mam dwa komputery. Jeden to stacjonarny z systemem windows xp home SP2 a drugi laptop również z xp home SP2.

Posiadam dodatkowo do tego dwa modemy: sagem fast 800 oraz speedtouch 330.

Teraz moje pytanie brzmi: czy mogę jakos tak połączyć te modemy do siebie i skonfigurować połączenia w komputerze i laptopie, aby internet działał i tu i tu niezależnie od tego który komputer jest włączony, czy wogóle jest włączony i ofkors aby internet działał w jednym momencie na obydwu komputerach.

Da się tak zrobic bez posiadania routera? (skoro juz jesteśmy przy nim jaki mi ewentualnie polecicie, aby nie trzeba było nic do niego dokupowywac oprócz kabla :wink: - router tak do 200zł.)

Dzięki za wszelkie odpowiedzi!

Siemka :slight_smile: Nie sądzę, aby udało się zrealizować Twój pomysł z dwoma modemami, chyba że w momencie kiedy pierwszy komputer będzie włączony drugi będzię wyłączony. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup router’a. Używam w chwili obecnej takiego router’a. Bez problemu możesz za jego pomocą podzielić neostradę. Pozdrawiam :slight_smile:

Niestety nie da się tego skonfigurować bez routera. Jeżeli chodzi o roter to masz do wyboru:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=11212

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12417

Sam posiadam w firmie ten drugi i od ponad pół roku chodzi bez problemów, stabilnie, nie zrywa połączenia. Dodatkowo ma kreator który sam skonfiguruje podstawowe parametry urządznia.

Tak, ja mam naprzykład tak:

Jeden komputer na którym jest zainstalowana neostrada i karta sieciowa, na drugim karta sieciowa połączone kablem.

I wszystko chodzi elegancko, no pozostaje odblokować porty itp.

I za niewielki koszt mam dobrą sieć :slight_smile:

Oczywiście da się tak zrobić, ale zapomniałeś dodać, że w takim połączenia komputer, do którego dołączona jest neostrada musi być włączony jeżeli chcesz mieć internet na drugim. W takim wypadku najtaniej będzie połączyć komputery jak napisał Zenek Rolnik

no a mi właśnie chodzi żeby net działał niezależnie od tego który jest włączony :slight_smile:

Chyba więc jednak zastanowię się nad jakimś routerem 8)

No jezeli chesz miec cały czas połączenie to tak, dobry ruter kupisz do 200 zł.