Dzielenie partycji i dwa systemu windows!

Witam serdecznie!

Mam niezwykły problem z podzieleniem dysku na partycje, ponieważ chciałbym zainstalować dwa systemy. Aktualnie mam win 7. Wiem, żeby dograć win xp muszę formatować win 7.

2utnd5u.jpg

Partycje pod win7 i winxp są przygotowane, ale jak mam “wyjąć” nieprzydzieloną przestrzeń (czarny kolor) i dołączyć ją do partycji rozszerzonej?

Chciałbym, aby partycja “Inne” została bez formatowania, jeżeli jest to możliwe.

Z góry dzięki za wszelką pomoc!

Najlatwiejszym rozwiazaniem bedzie skorzystanie z programu typu Partition Magic lub podobnego, ktorym spokojnie pozlanczas wolne partycje na instalacje drugiego systemu.

Polecę gpartet darmowy program. Później to windowsy więc same utworzą plik wyboru i będziesz mógł przy starcie wybrać co chcesz. Z tego co wiem najpierw xp później 7.

Particion Magic przy próbie włączenia wywala, że nie jest kompatybilny z windows 7, a dalej sypie, że jakiś sektor jest uszkodzony, potem go naprawia i znów to samo na tym samym klasterze.

Gparted jak go się odpala?

Musisz go nagrać na płyte i przy starcie systemu z niego zbootować. Masz na stronce db partycjonowanie dysku tym programikiem super wyjaśnione w demonstracjach było tlumaczone przed instalacją linuxa użycie właśnie tego programiku.