Dzielenie Partycji systemowej


(Del15piero) #1

Witam pare minut temu zainstalowałem Windows 7, niestety podczas instalacji nie dało sie podzielic partycji i została jedna wielka 1TB, doczytałem sie gdzieś ze mozna potem to uczynić z poziomu systemu i tak postanowiłem zrobić niestety udało mi sie tylko ta jedna partycje podzielic na 2 równe i niestety dalej juz partycji C nie moge zmniejszyc.

W tej chwili wygladA to tak

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 8b37e.html

Prosze o jakas pomoc krok po kroku bo tym sie nigdy nier zajmowałem i nie chce nowego dysku juz posiekac jak sałatke :stuck_out_tongue:

Z gory dzieki za okazana pomoc


(ybu) #2

http://www.porady.org/zmiana-rozmiaru-p ... -vista-xp/

Ten link również Ci się przyda:

http://translate.google.pl/translate?u= ... =&ie=UTF-8


(goomish) #3

Jeżeli na obecnej partycji D nie masz jeszcze żadnych plików, to ją usuń (przy pomocy menadżera dysków, tego z obrazka). Potem kliknij prawym klawiszem kliknij zmniejsz wolumin i... zmniejsz wolumin C :-). W zależności od potrzeb i upodobań ale 50GB to absolutne minimum. Najlepiej zmniejsz ją do mniej więcej 100GB. W pustym miejscu, "nie przydzielonym" utwórz partycję rozszerzoną (wolumin rozszerzony) a w nim partycje logiczne. Tyle ile ci się żywnie podoba, choć oczywiście bez przesady :-). Im mniej tym łatwiej nad tym wszystkim zapanować.


(Del15piero) #4

Wiec tak, dzieki odnośnikowi usera YBU :slight_smile: w trakcie pisania twojej porady szybko programmikiem sie uporałem i juz mam partycje C 100 gb i 2 jakieś tam inne dzięki wielkie za wasze checi i pomoc !!

Teraz dyskii cd romy pozazywam po swojemu i bedzie ok

Dzieki wielkie jeszcze raz !!