Dzielenie pliku WAV na części w Audacity - proszę o pomoc

Zgrywam ostatnio stare kasety przy użyciu Audacity na dysk twardy. Nie chce mi się każdego kawałka osobno, więc po prostu jedna strona kasety jako jeden duży plik audio. W ten sposób na kasetę przypadają mi 2 pliki WAV.

Teraz chciałbym podzielić dane pliki na poszczególne utwory - i tutaj właśnie nie mogę dać sobie rady. Odstępy między piosenkami są czasem bardzo krótkie i ciężko mi jest utrafić suwakiem w odpowiednie miejsce. Jakim klawiszem można przesuwać znacznik w lewo lub prawo o jakiś określony przedział czasu albo chociaż milimetr na wykresie falowym. Chodzi mi o odpowiednik czegoś takiego, jak w edytorach wideo - gdzie można klikając przesuwać miejsce cięcia o klatki czy jakiś przedział czasowy - jak w Windows Movie Maker, czy chociażby Freemake Video Converter.

Znalazłem kilka przewodników na youtube czy na stronach internetowych - ale one wszystkie traktują ten problem dziecinnie - “zaznacz miejsce początku i końca i wytnij”. Na stronie Komputer Świat nawet dają radę, aby jakimś odtważaczem zewnętrznym sprawdzić czas miejsca, które nas interesuje, a potem znaleźć to w Audacity. Ale to totalna bzdura, tak rozbudowany program nie ma najprostszej funkcji? Wydaje mi się, że po prostu nie potrafię tego znaleźć.

No a jeśli naprawdę nie da się w ten sposób, to czy ktoś ma jakąś propozycję, jakim programem można po ludzku podzielić plik na części?

Prosiłbym o jakąś poradę kogoś obeznanego. Mogą być programy windowsowe ale i linux.

A od czego masz narzędzie “Lupa” w programie??

Powiększasz na wykresie fragment przejścia pomiędzy utworami i bez problemu trafisz w odpowiedni moment.

Sposób z tą lupą jest spoko ale mam inna propozycje jeśli później będziesz te utwory chciał mieć w formacie Mp3:

Nie lepiej by Ci było przekonwertować pliki WAV na Mp3 np. programem Format factory, a następnie powycinać poszczególne utwory programem mp3DirectCut

Ps. oba te programy są przyjazne, darmowe i łatwe w obsłudze.

Mądrego to i przyjemnie posłuchać. Dziękuję za sugestie, spróbuję obu.