"Dzień Redakcji"

Hello!

Czytając (praktycznie codziennie) przeróżne artykuły na łamach vortalu dobreprogramy.pl brakuje mi jednej rzeczy…

… jest nią coś co można nazwać “opinią redakcji” / “wypowiedzią redakcji”.

Proponuję, żeby raz na jakiś czas, na przykład raz na kwartał, Redakcja wypowiedziała się na najbardziej “palące” tematy.

Jasno i wyraźnie określiła swoje zdanie. Oczywiście jak przystało na Redakcję poważanego vortalu - wypowiedziała się w sposób nienacechowany emocjami, ale jednak subiektywnie i ze skromnym objaśnieniem stanowiska.

Zdaję sobię sprawę z tego, że instytucja “Redakcji” wymaga bezstronności, ale właśnie taki jeden pojedynczy rodzynek w postaci “Dnia Redakcji” potwierdziłby tylko tą regułę!

Pisząc “palące tematy” mam na myśli tematy które wzbudzaja najdłuższe i najbardziej rozbudowane dyskusje w komentarzach pod news’ami.

Przykładowo: jakie zdanie ma Redakcja na temat dalszego rozwoju Otwartego Oprogramowania, czy opowiada się bardziej za otwartymi, czy zamkniętymi rozwiązaniami, jakie są redakcyjne spostrzeżenia dotyczące pracy/wykorzystania Windows’a Vista, czy daje się zauważyć wśród członków Redakcji jakieś preferencje dotyczące używania przeglądarek internetowych (jakie przeglądarki)… itp.

Nie jest to pomysł wzięty całkiem “z kosmosu”, gdyż jak wiemy dobre dziennikarstwo wymaga neutralności, ale KAŻDY czytelnik na przykład Gazety Wyborczej, Dziennika, Rzeczpospolitej ZNA BARDZO DOBRZE poglądy tych gazet.

Uważam, że czytelnicy DobrychProgramów chcieliby także znać “Światopogląd IT” naszej kochanej Redakcji :slight_smile: .

Takie zwyczajne, ludzkie i przyziemne sprawy dotyczące codziennego użytkowania komputera.

Pozdrawiam serdecznie!

Sci-Clone

popieram

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=21 :arrow: Felietony

Jeżeli ktoś widzi i czyta to co znajduje się “między wierszami” podczas przeglądania witryny to zapewne taki czytelnik zbudował sobie względny obraz stanowiska redakcji.

Moim zdaniem, właśnie zaletą jest obecny charakter vortalu, który reprezentują jego redaktorzy i inne “wtajemniczone” osoby.

W zupełności wystarczają mi zamieszczane Felietony (link powyżej).