Dziesiątki spamu! Jak zablokować, gdzie zgłosić?

Dostaję codziennie kilkanaście lub jak dziś nawet kilkadziesiąt maili spamu!


każdy z innej skrzynki. Zapewniam, że nie mam wirusów itp.
Tak już od dawna. Ciężko utworzyć regułę aby usuwać automatycznie.
Czy gdzieś w Google można zgłosić aby to zablokowali?

Co “drugi” ma inną domenę z losowych znaków.

Zbanuj sobie “TLD” org.uk jak nie musisz czytać brytyjskiej korespondencji od “organizacji”.


Opcjonalnie po “CONFIRMATION” albo “HeidiReese” jak nic nie musisz akceptować ani nie znasz żadnej Heidi i próbka pokazuje poprawnie ilość maili.

ale co tydzień zmieniają algorytm (domenę)
ważniejsze to czy można gdzieś to zgłosić?

Miałem podobnie, jak obrabowali Morele z danych klientów.
Jedynie skutecznie pomaga likwidacja konta i założenie nowego…

Może za szybko, już nie wysyłają tych nagich kobiet “c​h​c​a​c​y s​e​k​s​u”, co nie umieją używać ogonków.

Jest kilka podstawowych zasad, których stosowanie znacząco obniża ilość przychodzącego spamu:

  1. Jeśli zakładasz skrzynkę pocztową na jakiś adres to tego adresu nie dajesz NIGDY i NIKOMU
  2. Do tego adresu tworzysz aliasy i na nie możesz zakładać np. konta na forach, portalach, serwisach internetowych itp. Najlepsza jest skrzynka, do której można utworzyć nieograniczoną ilość aliasów - niestety takie są płatne. Jeśli skrzynka zasypywana jest spamem to takiego aliasa po prostu kasujesz (przedtem zmieniasz email gdzie był używany np na forum). Dzięki temu wiem, że 3 tyg. po rejestracji na forum DB mój unikalny alias/email został przekazany innemu podmiotowi. Na razie przychodzi na niego nie więcej niż 2 szt. spamu dziennie więc nic jeszcze nie robię.
  3. Dobrze jest mieć kilka skrzynek używanych osobno np. do bankowości, do kupowania w sklepach i giełdach internetowych - wszędzie tam gdzie w grę wchodzą nasze pieniądze i bezpieczeństwo. Tych skrzynek nie należy używać do innych rzeczy.

Już kilka lat używam w ten sposób skrzynki i przez ten czas nie przyszła na adres główny ani jedna sztuka spamu. Przedtem przychodziło nawet do 100 sztuk dziennie.

Ciekawe, ale akurat dostaję na główne konto :frowning:
do gier oczywiście mam inne konto.
Ale Twój pomysł dobry na przyszłość.

Polecam 33mail.com

1 polubienie