Dzisiaj kupiłem antena telewizyjne i nie odbiera sygnały


(grzegorz0plonka) #1

Witam.

Dzisiaj kupiłem anteną telewizyjną i niestety nie odbiera żadnych sygnały.

Antena DVB-T to http://www.mediamarkt.pl/krakow-c-h-m1/ ... eny/ant547

Mam drugą Antena z laptopem HP ale tez nie dziada. Model to laptop HP 3030ew.

Uzywałem programu TV HP MediaSmart i Windows Media Center.

te programy nie mogą dobrze radzi odbieranie sygnały.

Pozdrawiam.


(wacek) #2

W Polsce DVB-T jest w fazie testów i zasięgi są bardzo ograniczone więc prawdopodobnie po prostu nie masz technicznych możliwości oby odbierać sygnał.

Gdzie mieszkasz ?? (lub gdzie próbujesz odebrać sygnał)


(grzegorz0plonka) #3

U nas dawny używaliśmy anteny jakieś zwykłe Anteny Dipol i działy. Teraz już prawdopodobnie ze jest nowa DVB-T.

jak idę do sklepu to nie stanie wybrać anteny.

mieszkam W Murzasichlu


(xyzzyx) #4

Tu: http://www.radiopolska.pl/wykaz/polskadv.php i tu: http://www.telewizja-cyfrowa.com/harmonogram.html poczytaj. Wygląda że Krakowskie nadajniki dla DVB-T są w t.z.w. poczekalni. Jest tam chyba podany przewidywany termin uruchomienia ich. Pozdrawiam.


(grzegorz0plonka) #5

Podałeś dobre informacji. Doczekam do termin uruchomienia. U nas kiedy działało anteną telewizyjną. A to nie było dvb-t, cos innego. Nie mamy teraz starego anteną.


(StG 44) #6

Na antenie pokojowej będziesz odbierał w przypadku, gdy nadajnik będzie blisko, najlepiej kupić jakąś antenę kierunkową np. http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1911.htm ,poza tym dobry kabel, a jeśli chodzi o anteny to w większości przypadków będą dobre te, które do tej pory służyły do odbioru tv analogowej. Tam gdzie mieszkasz możesz być w zasięgu czeskiej lub słowackiej DVB-T, ale trzeba mieć dobrą antenę.


(Kpc21) #7

I co z tego? Może kolega chce odbierać TV analogową? Ona tak samo powinna działać na tej antenie, bo nie ma czegoś takiego jak "antena do DVB-T", to jest zwykły kit.

Wątpię, żebyś w górach odebrał TV naziemną z anteny pokojowej. Najbliższy nadajnik masz na Gubałówce, ale moce nie są duże. Poza tym jeśli Gubałówkę masz zasłoniętą przez jakąś górę, możliwość odbioru TV w ogóle jest wątpliwa.

Najlepiej skontaktuj się z jakimś lokalnym monterem anten, on będzie po prostu wiedział, na czym najlepiej tam odbierać TV.


(grzegorz0plonka) #8

A tak antena może odbiera cytrową i analogową.


(PC174) #9

http://www.pomar.pl/anteny/dvbt.php


(xyzzyx) #10

:o .Czy wiesz gdzie Murzasihle a gdzie Czeska republika?. Slovensko ano :slight_smile: .Gdyby tak jeszcze nasz kolega napisał jasno o jaką Tv pyta. Z tekstu wnioskuję że jednak o DVB-T. Dla Małopolski nadajnik ma być w:http://www.radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokalizacja.php?pid=33. Trudno będzie chyba w Murzasihlu ten sygnał odebrać-odległość i ukształtowanie terenu. No chyba że na Gubałówce również DVB-T ruszy. Pozdrawiam.


(PC174) #11

Niby dlaczego? Czechy mają sygnał jak byk. Moim zdaniem powinno łapać.


(StG 44) #12

Ja mieszkam w woj. ŁÓDZKIM i odbieram co prawda najczęściej słabej jakości czeską TV Nova, a są ludzie (zapaleńcy), którzy mieszkają nad Bałtykiem i odbierają czeską TV (przy dobrych warunkach tropo), czytałem nawet wpis jednego usera na forum emitela, że udało mu się przy dobrych warunkach odebrać naziemny sygnał TV hiszpańskiej, ma on oczywiście b.dobrą instalację antenową.

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 8864#p8864


(Kpc21) #13

Przy czym w górach na pewno będą doświetlenia, tak jak dotychczas, tyle że nie od początku. Najpierw mają być uruchomione nadajniki "duże", a potem zobaczą, gdzie są problemy i tam doświetlą.

Tyle że on chce odebrać sygnał za pomocą anteny pokojowej :slight_smile: Odległość może nie jest duża, ale nadajnik ma moc tylko 10 kW, a teren jest górzysty.


(xyzzyx) #14

Mówimy o odbiorze sporadycznym czy o ciągłym . Nie porównuj warunków odbioru Tv mieszkańców terenów górskich do Twojej lokalizacji. Na forum Emitela bodajże "działają" ludzie m.in. z Gliwic(a więc deko bliżej Czech mieszkający) którzy na głowie stają aby odbierać czeską DVB-T, i piszą o różnych efektach. Obraz raz jest raz go niema-taki Murzyn na pasach. A że zapaleńcy cuda działają? zgoda. Tylko że oni mają skomplikowane systemy antenowe i WIEDZĘ o propagacji i paru innych sprawach.Obejrzyj to:http://www.youtube.com/watch?v=S355o7aJ4OY. Pozdrawiam.


(grzegorz0plonka) #15

Obejrzyłem youtube i jaki jest nażwa program?


(Kpc21) #16

To była prośba skierowana do usera Sturmgewehr 44 , w ramach offtopiku. Ty na tej pokojówce raczej nic nie odbierzesz. Napisz, jak wygląda u ciebie widok na Gubałówkę, skąd nadawane są programy TV. Bo jak np. mieszkasz w dolinie i zbocze ci ją zasłania, to nawet z anteną zewnętrzną będzie trudno.


(grzegorz0plonka) #17

W Murzasichlu są anteny tylko muszę miec cos zwykłego antena. A nie DVB-T.


(Kpc21) #18

Widzę że chyba nie jesteś Polakiem, bo masz problemy z językiem polskim. Jak nie umiesz napisać czegoś po polsku, pisz po angielsku. Postaramy się zrozumieć :slight_smile:

Przede wszystkim. Nie ma podziału na anteny do TV analogowej i do DVB-T. Każdą anteną przeznaczoną do TV naziemnej można odbierać TV analogową i cyfrową (DVB-T).

Chodzi o to, że ty masz antenę pokojową (indoor), a do odbioru TV w Murzasichlu potrzebna jest antena dachowa (outdoor). Najlepiej kup taką antenę (albo zestaw anten), jak mają sąsiedzi (spytaj się, jak odbiera im TV). Będziesz na niej odbierać tylko TV analogową, bo DVB-T jest w Polsce jeszcze w fazie testów. Najbliższy nadajnik cyfrowy masz w pobliżu miasta Szczyrk, a to jest dość daleko, a przede wszystkim sygnał zasłaniają góry.

Z anteny dachowej powinieneś odbierać programy TVP1, TVP2 i Polsat, a być może również TVP Info (z programem lokalnym TVP Kraków) i TVN.

Nie wiem jednak, czy nie lepiej skorzystać z TV satelitarnej. Zobacz tą ofertę: http://www.telewizjanakarte.pl. Kiedy kupisz dekoder ze specjalną kartą i antenę satelitarną, będziesz mógł za darmo odbierać programy: TVP1, TVP2, TVN, TVN7 i ReligiaTV. Jeśli doładujesz konto (normalnie cena wynosi 16 zł za miesiąc, ale jeśli zapłacisz za cały rok, będzie to 10 zł za miesiąc), będziesz miał dodatkowo dostęp do programów: TVP Info, TVN24 (informacyjne), TVN CNBC Biznes, TVN Meteo, TVN Turbo, TVN Style, TVP Sport, nSport, Disney Channel i Discovery. Nie musisz podpisywać żadnej umowy, wystarczy że zakupisz antenę i dekoder z kartą i będziesz doładowywać konto za pomocą przelewu.


(grzegorz0plonka) #19

jestem polakiem ale mam problemy gramatyką i teraz szukam programy TV. Nie stanie znaleźć dobrym programem.


(Kpc21) #20

Możesz to napisać po polsku lub w jakimś innym zrozumiałym języku?

Nie rozumiem, co to znaczy: