Dziwna aukcja

Witam

Co myślicie o tym

na tej stronie pisze wyraźnie "Preferuje odbiór osobisty w Warszawie lub wysyłkę po w płacie na konto Inteligo.

CENA 145 Zł"

Proste.

Dał za 1zł żeby mniej zapłacić za aukcję :slight_smile:

Jak by się ktoś uparł to bym mógł kupić i sie “procesować” później że miała być złotówka to tyle zapłaci :slight_smile:

P.S.

Popatrz na jego wcześniejsze aukcję. To nie jego pierwsza taka (i pewnie nie ostatnia)

ale kup teraz jest 1zł Według regulaminu allegro gdybym wylicytował to płace złotówke no nie ??

dokładnie tak jak kiedyś jedna babka wygrała jacht za 1zł :stuck_out_tongue:

To się nazywa Aukcja informacyjna i funkcjonuje na allegro legalnie.

Jeśli użytkownik wystawia przedmiot i podaje jego wartość to apsolutnie nie masz prawa roszczeń co do ceny na allegro.

to czemu wszyscy tak nie robią, żeby zmniejszyć sobie koszty opłat dla allegro? :stuck_out_tongue:

A skąd wiecie, że nie było to wystwione za te 145zł, tylko sprzedający dogadał się z kupującym, że zejdzie mu z ceny (powiedzmy o 10zł) pod warunkiem, że zedytuje cenę do 1zł i wtedy kupujący kliknie, sprzedajacy zapłaci dużo mniejszą prowizję, a zawszę w bazie allegro dla bezpieczeństwa kupującego zawsze aukcja pozostanie w bazie allegro.

Niestety dopuki allegro nie opanuje się z tymi opłatami, to szara strefa będzie rosła.

jak ci nie pasuje to nie dziw sie ze zablokują ci konto.

Akceptujac regulamin, zgadzasz sie na jego warunki. Nie pasuje? Nie korzystaj.

na początku dostajesz chyba 3 ostrzeżenia :slight_smile:

"Odmowa sprzedaży lub żądanie innej ceny niż podana jako KT jest złamaniem regulaminu i kwalifikuje sprzedawcę do ukarania.

Widzisz ? Donieś adminom: http://allegro.pl/kontakt "

Niedozwolone jest proponowanie sprzedaży towaru “poza aukcją” w żadnej formie, w tym:

oświadczenie o możliwości sprzedania tego lub innych towarów “poza Allegro”,

przedstawienie swojej pełnej oferty w opisie aukcji,

oświadczenia w rodzaju “sprzedam, nawet jeśli cena minimalna nie zostanie osiagnięta”

i inne.

Przedmiot, który narusza powyższe zasady może zostać usunięty, a jeśli naruszenie jest poważne lub powtarza się, konto Sprzedającego może zostać zawieszone.

A kto powiedział, że ja tak robię ?

BTW

Pewnie na allegro tylko kupujesz i nie ponosisz żanych opłat, a sprzedający muszą płacić kupę kasy. Moim zdaniem koszty transakcji powinny przynajmniej częściowo przejść też na kupującego.

Nie wiem na jakiej podstawie wyciagasz takie wnioski ale coz…nie moja sprawa …Sprzedaje wiecej niz kupuje i doskonale orientuje sie w cenniku oplat za wys. i prowizji od sprzed. towarów.

Tak jak mowie…nie pasuje-nie korzystaj, prosta zasada (i nie mowie tu kolego bezposrednio do ciebie)

Nawet jak mi nie pasuje to jestem zmuszony korzystać z Allegro, bo praktycznie ma monopol na polskim rynku aukcji internetowych i w innych serwisach jest ciężko wogóle coś sprzedać, ale niestety temu winni są też kupujący - im to wisi, bo oni nic nie płacą :stuck_out_tongue:

wystarczył kontakt z administracją allegro- zawisł.

a co ci przeszkadza podnieś cenę produktu ? wtedy będziesz miał kase na opłaty