Dziwna czcionka w excelu 2010 i problem z formatuj komórki

Witam. Mam problem z Excelem 2010 Professional Plus. Otóż zauważyłem że nie działa opcja Formatuj komórki, w rubrykach które zostały wcześniej sformatowane i zapisane. Jedyne wyjście to zaznaczenie całego arkusza i wybranie opcji wyczyść => wyczyść formatowanie wtedy czcionka zmienia się na jakąś chińską znaki poniżej

po tym zabiegu Formatuj komórki zaczyna działać. Zauważyłem też że numeracja wierszy i kolumn A,B,C,D…itd oraz 1,2,3,4,5… itd przybierają wygląd również tej chińskiej czcionki, o której wspominałem wcześniej. Ktoś zna sposób na ogarnięcie tego tematu?

Hej,

:arrow: Office oryginalny?

:arrow: Zainstalowany najnowszy SP2 do Office’a?

:arrow: Dzieje się tak ze wszystkimi plikami czy tylko niektórymi?

Pozdrawiam,

Dimatheus

hej. Gdyby office był nieoryginalny to nie zadawałbym pytania.

Dziś aktualizowałem system m.in offica i był dodatek SP2.

Problem dotyczy tylko plików już zapisanych, jak otworzę excela by wprowadzić jakieś dane to problemu nie ma.

Dotychczas nie było żadnego problemu.

Hej,

Skoro problem pojawił się po instalacji SP2 do Office’a, to może po prostu proces aktualizacji wcale nie zakończył się sukcesem i widzimy tego rezultaty. Najlepiej byłoby przywrócić system do stanu sprzed instalacji Service Packa 2 do Office’a. Następnie czyszczenie dysku i rejestru przez CCleaner’a, instalacja wszystkich dostępnych poprawek dla Office’a, a na koniec ponowna instalacja SP2.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Źle mnie zrozumiałeś. Problem pojawił się przed instalacją SP2 dla Offica. Mam zainstalowane wszystkie poprawki do Offica.

Naprawa pakietu Office:

http://office.microsoft.com/pl-pl/word- … 57402.aspx

A jak nie pomoże to reinstalacja.

Hej,

:arrow: Ale problem dotyczy wszystkich wcześniej zapisanych plików czy tylko niektórych?

:arrow: Czy po utworzeniu nowego pliku - pisałeś, że tak działają poprawnie - i jego zapisaniu oraz ponownym otworzeniu problem się powtarza czy nie?

Pozdrawiam,

Dimatheus