Dziwna i drażliwa usterka monitora LG L227 WT

Czy może ktoś się już spotkał z taką usterką, co mogło być jej przyczyną - Podczas pracy monitora na ekranie, po jego lewej stronie pojawia się cieniutki pionowy paseczek koloru fioletowego. Wygląda to tak, jak margines w szkolnym zeszycie. Fioletowy pasek, raz pojawia się zaraz po załączeniu komputera i po pewnym czasie znika, by za chwilę znowu się pojawić, lub też nie, innym razem dopiero po pewnym czasie pracy monitora i jest długo, znowu znika, by po pewnym czasie znowu się pojawić. Tak się ze mną drażni. Naprawdę denerwująca sprawa. Monitor odesłałem do serwisu gdyż jest nowy. Po paru dniach odesłali mi go już sprawny, ale w dowodzie naprawy napisali, że opisanej usterki nie stwierdzono. No to chyba jakiś cud się stał, że nic nie robili a monitor przysłali sprawny. Dziękuję !!

To może problem leży po stronie grafiki lub kabla? A jeśli nie to pozostaje Ci się cieszyć, że problem nie występuje już!

To najprawdopodobniej usterka kabla lub wejścia w karcie graficznej. Spotkałem się już z podobnym problemem. Nie dziwie się, że LG nie stwierdziło problemu bo ich produkty rzadko zawodzą :slight_smile: (a wysyłałeś im kabel razem z monitorkiem na serwis? jeśli tak to pewno go wymienili.) Jeśli problem się powtórzy to wymień kabel.

Pozdrawiam :wink:

na 100% wina kabla najprędzej z jednej strony ni był zbyt mocno dokręcony na twoim kompie i przy załączaniu na chwile delikatnie nie stykał