Dziwna Ikona / kafelek na pulpicie - nie da się nic zrobić z tym

Witam,

 

mam problem, na pulpicie pojawiła mi się dziwna ikona / kafelek z którym nic nie da się zrobić. Pojawił się dziś koło zegara w prawej dolnej części ekranu.

 

Wstawiam screena do tego czegoś. Nie reguje na prawy klawisz myszy, na zaznaczanie myszką, mogę jedynie kliknąć na tym i trzymając przesuwać o pulpicie.

To coś jest zawsze na wirzchu.

 

Pozdrawiam

Mat

http://i61.tinypic.com/2nl5jpd.png

Ja bym sprawdził, co to za ikona. Otwórz stronkę https://www.virustotal.com/pl/

 

Kliknij w wybierz plik. Masz w okienku po lewej opcję pulpit. Znajdujesz ten skrót  i klikasz w Otwórz. Przeskanuj. Potem na stronie klikasz w szczegóły pliku. Pokaże, do jakiej aplikacji należy.

 

Dziękuję za odpowiedź, ale chyba nie przeczytałeś mojego posta. To nie jest normalna ikona ponieważ nie da się jej kliknąć lewym klawiszem myszy (czy w zasadzie kliknąć da się ,ale nie ma żadnego efektu) po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na tym czymś nic się nie dzieje.

Ale da się na tym czymś przytrzymać mysz i to przenieść w inne miejsce na pulpicie.

Jak możesz przesuwać tą ikonkę, to jest inny sposób. Jest program, którego się nie instaluje, czyli peStudio. Po otwarciu okna programy, wystarczy przesunąć ten skrót ikonkę na okno programu i wyświetli się informacja.

Jest 96KB programik ze spolszczeniem openedfilesview. Wpisz w google i pobieraj z pierwszego wyniku, jak pasuje. Pokazuje aktualnie otwarte pliki w systemie, pokazuje ich uchwyt, do jakiego procesu każdy należy, ścieżkę lokalizacji i tam takie.

Czy możesz wykonać zrzut z procesów menadżera zadań?

Cześć, dzięki za poradę

PES - niestety nie reaguje na to coś - czyli nie jest to chyba ikonka

 

Odpaliłem openedfilesview

 

Niestety kompletnie nic z niego nie qmam. Jest tak ogromna ilość zdarzeń.

 

Zrzut menadżera zadań.

 

http://i60.tinypic.com/2v7zext.png

 

 

Zrestartuj COMODO i powinno pomóc , widzę że masz INTERNET SECURITY .

@matmat Maksymalna dopuszczalna wielkość grafiki w poście to 550px, proszę o tym pamiętać.

@Adamsky71 Proszę nie cytować całego posta pisząc bezpośrednio pod nim. Jeżeli chcesz odnieść się do danego zdania to proszę cytować selektywnie.

Adamsky