Dziwna Ikona / kafelek na pulpicie - nie da się nic zrobić z tym

(Advisor1) #1

Witam,

mam problem, na pulpicie pojawiła mi się dziwna ikona / kafelek z którym nic nie da się zrobić. Pojawił się dziś koło zegara w prawej dolnej części ekranu.

Wstawiam screena do tego czegoś. Nie reguje na prawy klawisz myszy, na zaznaczanie myszką, mogę jedynie kliknąć na tym i trzymając przesuwać o pulpicie.

To coś jest zawsze na wirzchu.

Pozdrawiam

Mat

(Bogdan_G) #2

Ja bym sprawdził, co to za ikona. Otwórz stronkę https://www.virustotal.com/pl/

Kliknij w wybierz plik. Masz w okienku po lewej opcję pulpit. Znajdujesz ten skrót  i klikasz w Otwórz. Przeskanuj. Potem na stronie klikasz w szczegóły pliku. Pokaże, do jakiej aplikacji należy.

(Advisor1) #3

Dziękuję za odpowiedź, ale chyba nie przeczytałeś mojego posta. To nie jest normalna ikona ponieważ nie da się jej kliknąć lewym klawiszem myszy (czy w zasadzie kliknąć da się ,ale nie ma żadnego efektu) po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na tym czymś nic się nie dzieje.

Ale da się na tym czymś przytrzymać mysz i to przenieść w inne miejsce na pulpicie.

(Bogdan_G) #4

Jak możesz przesuwać tą ikonkę, to jest inny sposób. Jest program, którego się nie instaluje, czyli peStudio. Po otwarciu okna programy, wystarczy przesunąć ten skrót ikonkę na okno programu i wyświetli się informacja.

Jest 96KB programik ze spolszczeniem openedfilesview. Wpisz w google i pobieraj z pierwszego wyniku, jak pasuje. Pokazuje aktualnie otwarte pliki w systemie, pokazuje ich uchwyt, do jakiego procesu każdy należy, ścieżkę lokalizacji i tam takie.

Czy możesz wykonać zrzut z procesów menadżera zadań?

(Advisor1) #5

Cześć, dzięki za poradę

PES - niestety nie reaguje na to coś - czyli nie jest to chyba ikonka

Odpaliłem openedfilesview

Niestety kompletnie nic z niego nie qmam. Jest tak ogromna ilość zdarzeń.

Zrzut menadżera zadań.

http://i60.tinypic.com/2v7zext.png

(Route696) #6

Zrestartuj COMODO i powinno pomóc , widzę że masz INTERNET SECURITY .

(Semtex) #7

@matmat Maksymalna dopuszczalna wielkość grafiki w poście to 550px, proszę o tym pamiętać.

@Adamsky71 Proszę nie cytować całego posta pisząc bezpośrednio pod nim. Jeżeli chcesz odnieść się do danego zdania to proszę cytować selektywnie.

(Advisor1) #8

Adamsky