Dziwna ikonka podczas grania


(ferdek360) #1

podczas grania w jakąkolwiek grę wyświetla mi się dziwna ikonka w prawym dolnym rogu ekranu, nigdy nie miałem czegoś takiego, dopiero dzisiaj to się pojawiło, zdjęcie robiłem telefonem bo jak chciałem frapsem to robiło bez tej ikonki, czy ktoś wie co to jest?

post-183565-0-77707000-1392330183_thumb.


(Semtex) #2

Za mało danych, Czy da się to kliknąć (prawym/lewym), Czy nie masz jakiś podejrzanych procesów w menadżerze zadań? Jaki masz pakiet zabezpieczający (AV/IS)?

Na wszelki wypadek zrób:

Proszę zrobić logi OTL i OTLExtras w/g tej instrukcja: http://forum.dobreprogramy.pl/analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html , dać je na http://www.wklej.org a na forum podać linki do nich.

Być może jest jakaś infekcja, w google nie ma takiego obrazu, choć pewne strony opisują podobny, co ciekawe, w tym dziale jest podobny temat, być może jakiś reklamiarz wyświetla taką ikonę.


(ferdek360) #3

wygląda to następująco, nie da się na to kliknąć w żaden sposób, być może to jakieś powiadomienie z monitora, tego nie wiem, lecz dzisiaj już tego nie mam :slight_smile: znikło samo tak jak się wcześniej pojawiło, nie wiem o co chodzi, zobaczę może za jakiś czas znów się pojawi


(Semtex) #4

Jakiej marki masz monitor? Może dojdziemy co to, bardzo mnie to zaintrygowało…


(system) #5

Wyłącz shadowplay w panelu geforce experience i po problemie.


(ferdek360) #6

monitor Samsung (ma juz koło 10 lat) SyncMaster, dokładnego modelu nie podam bo nie jestem aktualnie w swoim mieście, kursor nachodzi na ikonę ale ikonanie reaguje na kliknięcia a sama ikona wygląda jakby to była nakładka monitora bo fraps jej nie uchwyca. Jak wrócę do domu to podam dokładny modle monitora


(system) #7

Wyłącz shadowplay w panelu geforce experience…


(Semtex) #8

GuiiHz ma rację: https://www.google.pl/search?q=nvidia+shadowplay+icon&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=AVn_UvCeBsO2hAf51YDQCg&ved=0CCgQsAQ&biw=1920&bih=978


(ferdek360) #9

moja karta nie obsługuje ShodowPlay, lecz ostatnio bawiłem się z tym i znalazłem sposób jak odpaliś ShadowPlay na kartach które nie obsługują tego i na mojej działało. Temat do zamknięcia, już wszystko jest jak być powinno :slight_smile: