Dziwna ikonka przy hdd

Witam ponownie

tym razem mam takie pytanie od jakiegos czasu w Mój komputer zamiast typowej ikonki twardego dysku mam ikonke taka jak pojawia się przy programach do których trzeba samodzielnie wyprać program do otwarcia - wiecie jaka?? Co można zrobić żeby ją zmienić???

Opcje folderów/typy plików/ikona dysku/zaawansowane/zmień ikonę

próbowałem ale niestety nie zmieniło?? :frowning:

Może użyj programu IconTweaker. Kiedyś miałem to samo, a po użyciu tego programu wszystko ruszyło :slight_smile:

To w takim razie spróbuj usunąć plik o nazwie “shelliconcache”. Ma atrybut ukryty. Potem restart

Gdyby nie pomogło to:

edytor rejestru i klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer

dodaj nową wartość ciągu “Max Cached Icons” = 4000

Gdyby to nie pomogło to:

Pobierz Tweak UI. To bezpłatny program narzędziowy

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=582&t=29

Przejdź do opcji “odbuduj ikony”. W angielskiej wersji programu “rebuild icon cache” w dziale “repair”

Spróbuj może wystarczy komenda

Start >> Uruchom >> regsvr32 /i shell32.dll

:slight_smile:

Nie masz przypadkiem na dysku z tą “zepsutą” ikonką pliku autorun.inf? Może być ukryty więc aby go zobaczyć zmień odpowiednie opcje w Opcjach widoku folderów.

Acha. Jeżeli wiesz skąd się ten ewentualny plik tam wziął - zmień w nim wpis tak aby wskazywał na jakąś sensowną ikonę (to zwykły plik tekstowy, można go edytować Notatnikiem). A jeżeli to nie Ty go tam umieściłeś - przeskanuj dobrze komputer programem antywirusowym bo najprawdopodobniej przyniosłeś skądś, z jakiegoś wcześniej zarażonego pendrive’a, wirusa.

Nie żebym chciał się wymądrzać :wink: ale grzebanie w tym okienku akurat przy tych ikonach (Dysk), ale też ikona folderu to potencjalne proszenie się o kłopoty. Kłopoty z popsutą akcją domyślną dwukliku na folderze/dysku :). Znacznie bezpieczniej (choć pozornie trudniej) zrobić to zmieniając odpowiednie wpisy w rejestrze.

teraz jeszcze gorzej bo zamiast otwierać sie (dwa razy lewy przycisk myszy) dysk c to wyskakuje mi okienko " wyszukaj" !!

POMOCY!!

Wpisz komendę którą ci podałem

:slight_smile:

WYSKAKUJE MI OKIENKO GDZIE PISZE:

DllRegisterServer and DllInstall w shell32.dll nie powiodła się

i co teraz??

Złączono Posta : 01.10.2007 (Pon) 23:03

c już się otwiera ale dalej mam tą dziwną ikonke!!

komenda sfc /scannow

:slight_smile:

ok tylko po przeprowadzce nie wiem gdzie mam płytkę w xp!! :frowning:

Złączono Posta : 02.10.2007 (Wto) 0:23

po zmianie ikonek programem TuneUp ikona HDD mieniła się i teraz jest na niejk wykrzyknik?? !!

Złączono Posta : 02.10.2007 (Wto) 16:57

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc? Nie działają żadne z podanych rad!! prosze o pomoc bede wdzieczny!!

Pozdrawiam

Andrzej

Złączono Posta : 02.10.2007 (Wto) 17:03

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc? Nie działają żadne z podanych rad!! prosze o pomoc będę wdzieczny!!

Pozdrawiam

Andrzej