Dziwna Ikonka w Tray'u!

Witam od pewnego czasu w trayupojawia mi się czerwona ikonka z białym krzyżykiem . Podejrzewam że to może być jakiś tojan lub spyware . Przeskanowałem kompa programem ad - adware i avastem gdy to wykryli przez jakiś czas ikonki nie było a potem znowu się pojawiała

P.S : Dołączam dwa screeny

n95exk6gyt67nxjcm.jpg

nnn5vwj0q0ewo4g8.jpg

a co sie dzieje jak klikniesz na tą ikone ? Co pisze ?

Wklej loga 8)

Może jakiś program który masz zainstalowany się wyłączył albo Ty go wyłączyłeś. :?

Pobierz program Ewido zrób update i przeskanuj. Może coś wykryje i usunie.

Na wszelki wypadek wklej loga z programu HijackThis:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

najedź myszką na ikonkę myszką (ale nie klikaj) i powiedz jaki dymek ci sie pokaze

Ten program wykrył wirusa i usunął go na jakieś 5 min :frowning: Wklejam logo

Złączono Posta : 02.03.2006 (Czw) 21:07

Po najechaniu pokazuje się dymek z napisem , Your Computer is Infected "

1.Wyłącz Przywracanie Systemu (Mój komputer => klik prawym i

Właściwości => Przywracanie systemu => zaznaczamy Wyłącz

Przywracanie systemu na wszystkich dyskach)

2.Sciagnij Internet Eraser 2.05

stad i zainstaluj. Nie uruchamiaj

Przejdz do trybu awaryjnego:

4.Uzyj programu Internet Eraser 2.05 , w zakladce Windows i Browsers zaznacz wszystkie opcje i Quick Clean.

  1. W dodaj/usun odinstaluj Save

6.Zaznaczyć wskazane wpisy w Hijacku i kliknąć Fix checked:

7.Skasować z dysku pliki i foldery, które podkreśliłem na czerwono

Co do tego time.exe jak bedziesz mial trudnosci z usunieciem uzyj Killboxa

Start => Uruchom => msconfig z zakładki Uruchamianie możesz odznaczyć:

NeroCheck.exe

jusched.exe

daemon.exe

8.W trybie normalnym dokończyć skanerami online - Scanery do wyboru

tutaj

  1. Uzyj jv16 PowerTools

Opcje rejestru => Klikamy Czyszczenie rejestru ,następnie klikamy Kontynuuj po czym klikamy Start po tym jak program sprawdzi rejestr klikamy Wybierz => Wybór specjalny i klikamy pozycje które można bezpiecznie usunąć i na koniec klikamy

Usuń

Pokazać nowy log z Hijacka

Jeszcze:

wpisy hijakcaim a zanim usuniesz O23 - Start >>> Uruchom >>> services.msc >>> zatrzymaj i wyłącz AntiSpyUltra

odinstalowałeś AntiVirenKit ale zostało - Start >>> Uruchom >>> services.msc >>> zatrzymaj i wyłącz AVK Service i Strażnik AVK i folder usuń ręcznie

Zostaw:

  • to proste narzędzie do synchronizacji czasu.

Gutek co to jest AntiSpyUltra bo tego nie znam ? Program antyspyware ?

To jest W32/Tilebot-E WORM! - http://www.sophos.com/virusinfo/analyse … ebote.html :wink:

Wykonałem wszystkie czynności jakie radziliście i ikonka zniknęła . Zobaczymy jutro czy powróci :slight_smile:

Narazie wklejam nowe Logo :

Skasuj hijackiem, i wpisy pogrubione jak jeszcze będą

Jeszcze:

odinstalowałeś AntiVirenKit ale zostało - Start >>> Uruchom >>> services.msc >>> zatrzymaj i wyłącz AVK Service i Strażnik AVK i folder usuń ręcznie

Chce usunąć ten Anriviren Kit ale pisze że nie można usunąć piku bo jest aktualnie używany przez system wndows a to co mi napisałeś to zrobiłłem

Start >>> Uruchom >>> services.msc >>> zatrzymaj i wyłączAVK Service i Strażnik AVK najpierw zrobiłes a w awaryjnym usuwałes folder?

spróbuj zamknąć proces explorer.exe i uruchomic cmd.exe oraz wpisać (w wierszu poleceń):

C:\Documents and Settings\twoja_nazwa> cd..

C:\Documents and Settings> cd..

C:\> cd Program Files

C:\Program Files> cd AntiVirenKit

C:\Program Files/AntiVirenKit> del AVKService.exe

C:\Program Files/AntiVirenKit> del AVKWCtl.exe

C:\Program Files/AntiVirenKit> exit

teraz znów uruchom explorer.exe i zobacz czy te pliki ciągle są czy już ich nie ma

Do czego to ma być

Gutek2222 mu napisał co ma zrobić (w bardzo prosty sposób), poprostu Neowg robi cos źle

co to ma znaczyć

Złączono Posta : 04.03.2006 (Sob) 10:34

Kuz5 zrobiłem wszystko co kazał gutek wyłączyłem strażnika AVK i tą drugą aplikaxje a mimo to dalej tkwi on w autostarcie

Daj log z Silenta - w przyklejontych masz na górze działu opis razem z HJT :wink:

twoja_nazwa -> tam będzie nazwa użytkownika twoja, prawdopodobnie Administrator

Ok od dwóch dni nie ma tej ikonki . Tego Antiviren Kita nie usunąłem ale cóż . Myśle żeby go zainstalować i odinstalować . Dziękuję za pomoc :wink: