Dziwna kratka i paski na ekranie netbooka

Od paru miesięcy mam problem z monitorem laptopa. Co jakiś czas, pojawiają się migające pasy, oraz symetryczna kratka na całym ekranie.

Jeśli pojawi się kratka, to obraz zamarza i stopniowo staje się biały. Trzeba zrobić restart i wtedy ekran działa normalnie.

Bywa, że paski i ta kratka pojawia się raz za razem, a potem nagle wszystko się uspokaja i mam parę tygodni, lub nawet 1 miesiąc spokoju.

Problem występuje na wszystkich systemach, ale mam wrażenie, że występuje zdecydowanie częściej pod Windowsem, a przecież netbook na nim ma mniejsze temperatury - 60-65 stopni, podczas normalnej pracy.

Temperatury nie mają na to wpływu, bo był czas, że grałem od rana do wieczora pod Linuxem w enemy territory i temperatura wynosiła 85 stopni. Ani razu nie pojawiły się pasy, ani inne artefakty.

Co to może być?

Netbook to asus 1011px.

Prawdopodobnie pada ci grafika i bez serwisu się nie obejdzie.

Ale skoro grafika się psuje, to dlaczego bywa długi czas spokoju? Efekty graficzne działają, filmiki na utube oglądam, czasem gram i nic się nie dzieje.

Tak właśnie pada grafika, takie są najczęściej objawy - jak się chcesz upewnić, podłącz na jakiś czas zewnętrzny monitor