Dziwna polityka DP

DP zaproponowała ciekawy program: https://www.dobreprogramy.pl/optimizer,program,windows,6628722619615361
Według mojego antywirusa zawiera on elementy bardzo niebezpieczne i szkodliwe.

Zagrożenia bezpieczeństwa
Data i godzina: 29.05.2021 10:13:53
Zagrożenie: Wysokie
Szczegóły: optimizer-7.9.exe (SONAR.SuspLaunch!gen4) detected by SONAR. Wymagane ponowne uruchomienie. Przeprowadzone działania wobec zagrożeń: 39.

Wkleiłem w komentarzu informację Nortona na temat konkretów zagrożenia, ale… została usunięta. To zapytałem: „Dlaczego mój komentarz dotyczący zagrożeń wirusowych, za które odpowiada ten program, został usunięty?”. Ciekawa praktyka: oferować wirusy i usuwać zawiadomienia o nich.

Nie ważne bezpieczeństwo usera, liczy się tylko rynek, marketing i forsa.

1 polubienie

Twój antywirus podejrzewa zagrożenie, nie wykrył żadnej konkretnej sygnatury tylko podejrzane zachowanie. Podejrzane zachowania nie muszą prowadzić do niebezpieczeństwa czy szkodliwości. Może to być na przykład niechlujstwo w pisaniu autoupdatera czy cokolwiek.

1 polubienie

Zgłoś to autorowi programu: https://github.com/hellzerg/optimizer/issues

Autor programu zapodaje ten optimizer ze wskazaniem MaxSecure Trojan.Malware.300983.susgen

Nadal trwa cenzura moich komentarzy. Pod: https://www.dobreprogramy.pl/jak-nie-pisac-recenzji-czyli-o-tym-ze-prawda-nie-istnieje-opinia,6644886311115360a napisałem, że…

Niezły tekst. Dodałbym może tylko, żeby nie pisać (recenzji lub czegokolwiek do opublikowania), jeśli nie umie się pisać. https://www.dobreprogramy.pl/blogi/edycja/101329 Powtarzanie w nieskończoność tych samych przenośni i w ogóle stosowanie przenośni, gdy nie jest to potrzebne, pakowanie do krótkiego tekstu 6 razy „warto” i kilka innych w tym stylu, to typowe przypadłości tzw. redaktorów.

Komentarz miał się ukazać za chwilę, ale… jakoś do tego nie doszło. Żałosne.

2 polubienia

A czytałeś ten swój komentarz przed wysłaniem? :wink: Ile razy? :wink: Może masz jakieś przemyślenia? :wink: Np. o tym, że powtarzanie ciągle tego samego (autor komentowanego tekstu nie umie pisać, więc powinien nie pisać) nie ma sensu?

Tak, tylko moje komentarze i nie ważne pod jakim artykułem wcale się nie pojawiają.

Jeżeli jest problem z pojawianiem się komentarzy to prosiłabym o pisanie do mnie bezpośrednio z linkiem do artykułu - będziemy szukać co się stało z danym komentarzem i czemu nie został opublikowany

Nie warto.

Artykuł, to własność DP. Napisało się i przepadło, wpadło do bazy. To rozumiem, że jest Amen!
Komentarze, to własność komentujących. Po to są założone konta i zalogowania. Jakiekolwiek ograniczenia, to naruszenie etyki wypowiedzi. Jeśli komentarze zalogowanych są zawarte w przyzwoitych ramach zasad, to muszą pokazywać się natychmiast. To też Amen!
Niezalogowani, to są goście, którzy mają nieautoryzowany wstęp do wypowiedzi pomijających regulamin, przyzwoitość ludzką nawet, czy ciężkie bluzgi, głupoty i inne bzdury.
Obowiązkiem niezalogowanego jest kulturalna wypowiedź na temat. Na to można pozwolić, ale po moderacji dać na przeczekanie. Obowiązkiem podać maila do wiadomości redakcji w jednoliniowym pasku okna komentarzy dla niezalogowanych. Widzę to tak: Automat wysyła na podany mail link, którego kliknięcie spowoduje pokazanie się komentarza gościa.
A admin, coby tak uczynił, to znalazł by się ze świecą szukać?

Albo można napisać w sprawie rozwiązania problemu albo narzekać, że komentarze się nie pojawiają :wink: Bez przykładowego komentarza nie jestem w stanie poprosić IT o sprawdzenie czy nadal występuje jakiś problem techniczny czy też może problem leży po stronie zbyt ostrej moderacji.

Pewnie nie ma szans, by zalogowani pomijali zespół moderacji spamu WP - czyli trzeba liczyć się z tym, że komentarz wskoczy później niż „natychmiast”.

Nie wskoczył żaden nigdzie i osobiście mam to gdzieś.

@Meszuge mój ESET nic nie wykrył.


Tego typu aplikacje to scyzoryki do systemu.

Robisz guanoburzę, zamiast zgłosić autorowi aplikacji, że norton jest nadgorliwy.

1 polubienie

Serio ??? :man_facepalming:
Może bo macie moderację komentarzy domyślnie włączoną, co @Snow_Rainy ?

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Jeżeli dla Ciebie kompromitowaniem się jest stwierdzenie, że potrzebuję mieć konkretny komentarz by móc sprawdzić co się z nim stało i z jakiego powodu (czy to tej moderacji czy technicznego problemu), to z radością będę się dalej kompromitować :kissing_heart:

1 polubienie

Napisałbym coś, ale przemilczę… wstawię tylko emotkę… kumaci zrozumieją przekaz:

:man_facepalming:

Komentarza ostrzegającego przed niebezpiecznym programem nie ma nadal. Naprawdę uważasz, że 3-4 dni (albo w ogóle) to prawie natychmiast?