Dziwna praca karty graficznej

Witam,

od stycznia jestem posiadaczem karty graficznej MSI Radeon 6850 OC Edition. Karta w grach sprawuje się bardzo fajnie, jednak bardzo mnie denerwuje jej działanie poza grami. Wszystko w systemie działa dosyć wolno, flash działa tak sobie, przy przewijaniu stron widać “zacinki” i przy samym pisaniu tego posta widać małe opóźnienie po wpisywaniu liter.

Moje parametry komputera:

CPU: AMD Phenom II 955 Black Edition

RAM: Patriot 2x2GB Dual Channel

PŁYTA: Asus M4N78A, najnowszy BIOS

ZASILACZ: OCZ StealthXStream 600W

Sterowniki posiadam najnowsze ze strony amd.com.

Proszę o pomoc.

Jaki system ?

spajder’eu , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

uruchom ponownie komputer i poczekaj 3 minutki zobacz jakie masz obciążenie systemu zaraz po starcie tj. ile zużywa pamięci i jakie jest obciążenie procesora,

podaj jaki masz system i wyrzuc niepotrzebne programy ze startu systemu, a jak to za mało wyłacz usługi z których nigdy nie bedziesz korzystał np. nie masz drukarki wyłacz bufor wydruku itd.

jak napiszesz o co prosiłem to zobaczymy dalej! !!

Windows 7 Ultimate 64 bit SP1.

Usługi i pozycje w autostarcie mam uporządkowane, więc to nie jest napewno przez to.

Sprawdź, czy coś nie wsuwa 100 % czasu procesora. Jaki masz program antywirusowy.

Avast 6, w menedżerze zadań wszystko wygląda OK.

Daj logi do dział bezpieczeństwo. Nie jestem pewnie, ale podejrzewam jakiś syf w komputerze.

Wątpię żeby to był jakiś syf w komputerze.

Może wersja sterowników jest taka sobie, bo słyszałem że to różnie bywa z tymi sterownika do Radeonów.

Ale też zastanawia fakt dlaczego gry śmigają a normalny system się tnie. Według mnie jakby sterowniki były do banie to nie dałoby się grać.

Może to przez przełączenie się z 2D na 3D itd? :slight_smile:

Ale 3D jest bardziej “karto żerne” niż 2D :slight_smile:

Ktoś się orientuję jak temu zaradzić?