Dziwna praca laptopa ACER

Witam

W styczniu kupiłem laptopa ACER Aspire V3-571G…przez miesiąc wszystko było ok i potem wentylator zaczął głośniej szumieć. Komputer jest używany normalnie…Internet,Office czasem jakaś gierka wiadomo…chodzi o to że wcześniej laptop pracował tak że o 3 w nocy nie było go słychać a teraz gdy np. przeglądam coś w internecie a wentylator chodzi tak że go dobrze słychać i czasem przyśpiesza,czasem zwalnia…nie wiem w czym problem bo temperatury przy takiej zwykłej pracy są w granicach 35-40…nie jest to znowu jakiś wielki szum ale bardzo denerwują mnie takie sprawy…oddałem go na gwarancję i po 3 tygodniach wrócił(wymienili chłodzenie procka choć moim zdaniem ten szum wychodzi bardziej od kary graficznej…) ale problem dalej jest i nie chcę mi się go znowu odsyłać więc jeśli macie jakieś rady to proszę o pomoc bo bardzo mnie to denerwuję

(sprawdziłem obciążenie procesora zużycie RAM i wszystko jest w normie,przedmuchałem go sprężonym powietrzem…połową puszki…i dalej nic :[ czytałem oczywiście na forach ale wszędzie piszą to samo)

i z góry proszę żeby nie pisać mi o podstawkach albo że komputer leży pewnie na łóżku czy coś bo podstawki to nie rozwiązanie a co do drugiego i podobnych do niego to nie jestem aż takim frajerem

0

Masz plomby żeby go nie rozkręcać? Jeżeli masz na grafikę osobny wiatrak to wygląda mi to na uszkodzenie wiatraczka, albo zasilania. Może to także być czujnik temperatury jeżeli mówisz że przyśpiesza i zwalnia.

spróbuj odkręcić śrubki prze szmatkę i zobaczyć jak to wygląda w środku tylko pamiętaj robisz to na własne ryzyko utraty gwarancji, jeżeli będziesz musiał wysłać lapka któryś raz zrób jego dokładne zdjęcia bo możliwe ze serwis stwierdzi zalanie