Dziwna rzecz , wyłaczenie prądu - komputer

Witam , własnie przed chwilą była u mnie w domu dziwna rzecz , na ułamek sekundy wszystko się wyłaczyło , telewizory , światło , zegarki takie elektroniczne(zresetowały sie i pokazuja 0:00) ogólnie prąd , ale komputer sie nie zresetowal , tylko wylaczyl na ulamek sekundy i wlaczyl , nic sie nei zepsulo wszystko dziala tak jak przed tym , mialem farta czy tak zawsze jest ??

Nastąpił reset jak rozumiem?

Raczej to nie jest w stanie uszkodzić kompa, ale jak sie powtorzy 10x w krótkim czasie to może uszkodzić zasilacz (ale raczej te słabsze)

U mnie było kiedyś tak, że zgasło światło na jakieś 3 sekundy, monitor sie wyłączył, ale o dziwo zasilacz wytrzymał i nie było resetu kompa :o - monitor sie włączył i - o dziwo - zobaczyłem pulpit :stuck_out_tongue:

Dziwne że sie nie zresetował… :slight_smile: Nic się nie stało widocznie nie spadło zasilanie na tyle żeby się zresetował :slight_smile: Miałeś farta, bo rzadko coś takiego się dzieje :slight_smile: Nic się nie stało. Ja bym go po tym fakcie tylko uruchomił ponownie na wszelki wypadek…

nie bylo resetu wlasnie o to chodzi , sam monitor sie wylaczyl chyba tak bylo , ogladalem tv i jak sie tv wylaczylo to popatrzylem na monitor to zgasl na sekunde i sie wlaczyl i pulpit juz byl

to samo się dzieje jak szybko wyłączysz i włączysz listwe (ten guziczek mi chodzi) :slight_smile:

Cześć DGE. Chyba jestes ziomal. U mnie też nie było prądu. Na szczęście mam UPSa. Polecam.

słuchajcie panowie bo zasilacze maja to do siebie że trzymają chwile napięcie :stuck_out_tongue:

przynajmniej te dobre :stuck_out_tongue:

jako dowód mym słową można wyłączyć kompa wyjąć wtyczke z gniazdka i nacisnąć przycisk power na obudowie

będzie nieco prądu w zasiłce na tyle by zakręcić wentylami :stuck_out_tongue:

Cześć DGE. Chyba jesteś ziomal. U mnie też nie było prądu. Na szczęście mam UPSa. Polecam.

a z wrocka jestes ??

DGE , ja jestem z Wrocławia i mialem to samo gdzis kolo godziny 21.

Moj kolega tez to mial - tylko dziwne ze mi sie komp jakos dziwnie zawiesil, a TV nawet sie nie wylaczyl :stuck_out_tongue:

no ja o 21:15 to mialem , dzielnica pilczyce :]

A ja jestem z Kuźnik :slight_smile:

ja też :mrgreen:

to by znaczylo że mam dobry zasilacz :stuck_out_tongue: bo coś takiego mi się zdażyło, przez przypadek :smiley:

UPS to naprawdę świetna sprawa.

Nowe dyski może już tego nie mają ale jak u mnie kiedyś przerwali dopływ prądu to po włączeniu machiny niemal cały stary dysk 1GB był w nienaprawialnych bad sectorach.

tez kiedys mialem taka awarie. monitor zgasl ale po chwili wlaczyl sie. oczywiscie nic sie nie zkasowalo ani nie zepsulo :stuck_out_tongue: