Dziwna siatka na ekranie

Witam, mam taki problem, że na moim ekranie pojawia się taka dziwna siatka

http://zapodaj.net/b9bf67c4e1fc.jpg.html

Czym to jest spowodowane i jak temu zaradzić? Wydaje mi się że to coś związanego z kartą graficzną, ponieważ kiedy ją ‘wyłączę’, albo odinstaluję sterowniki wszystko wraca do normy (oczywiście nie ma żadnych animacji itd), ale reinstalacja sterowników powoduje że znowu to coś ląduje na moim ekranie. Oczywiście nie tylko w grach, podobna pojawia się na pulpicie, na filmach, wszędzie.

karta to geforce 8600GT, korzystam z windowsa 7

Na pierwszy rzut oka, efekt podobny do wysiadającej pamięci karty graficznej. Skoro jednak problem ustępuje po odinstalowaniu sterowników - nie można wykluczyć że to one są powodem, i należałoby wypróbować inną wersję sterowników.

Karta musiała się przegrzać i sfajczyć. Skoro nawet w spoczynku tak się dzieje to już kaputt.

grafika już długo Ci nie pochodzi… u mnie około 3 miesiące wytrzymała od czasu gdy zaczęły pojawiać się artefakty (8500gt)

Układ się może przegrzewać. Wyczyść radiator z kurzu. Zmień pastę między radiatorem, a procesorem graficznym.

To, że po odinstalowaniu sterowników do grafiki jest lepiej to nic nadzwyczajnego. Po prostu te systemowe nie wykorzystują w pełni karty graficznej więc się tak nie grzeje.

No cóż, czyli muszę się rozglądać za kartą…planuje kupić sobie Gigabyte Geforce Gt 440 ddr3 1gb, pytanie tylko czy uciągnie on na zasilaczu ATX LC 350W? Pozostałe podzespoły to

Intel AMD 64 X2 3800+

3x 1gb kingstona RAM

a wszystko to na gigabyte GA-K8N-SLI

Lepiej wymień zasilacz na jakiś markowy, tak dla bezpieczeństwa