Dziwna sytuacja. Win98 i Win7

Wiecie co dzieje się z przypadku ?

Wiele różnych i niewyjaśnionych rzeczy.

W szczególnie jeśli chodzi o Windowsa.

Ale do rzeczy.

Przez przypadek odzyskałem zdjęcia z dysku które usunąłem…dwa lata temu !

Jak ?

Dzięki instalatorowi win98.

Ale do rzeczy.

Chciałem zmienić system na Win7 x64 bez formatowania.

Więc zrobiłem sobie kopie plików ważnych i mniej ważnych.

Mam dwa dyski - jeden SAMSUNG SP1603 160gb i drugi stary Segate ST38410A 8GB.

Oba NTFS.

No to resetuje kompa i jazda.

Ale jakoś taki mi się nostalgicznie zrobiło (formata nie robiłem już od półtora roku)

więc postanowiłem zainstalować sobie tak dla jaj Win98.

Więc wybieram “uruchom instalatora Win98 z dysku CD-ROM”, wybieram Włącz usługę dużych dysków i jazda.

Niestety instalator prosi o format partycji na FAT32. Tutaj się rozmyśliłem, na obu miałem ważne dane i uznałem że jednak zainstaluje Win7 od razu.

No ale uruchamiam ponownie komputer, a tu błąd jakiś tam NTRDL czy coś takiego.

Więc wkładam płytkę ratunkową (HirenBootCD), wybieram “Boot from HD - Win7” i omijam ten błąd.

System uruchomił się z twardziela wszystko gra.

Ale patrzę w Mój komputer a tam dwie dodatkowe partycję - jedna nazywa się Temp01 a druga Temp02.

Mało tego - obie mają po 8 mb i każda z nich zawiera zdjęcia z mojego starego telefonu Nokia 6151 które usunąłem dwa lata temu ! Jest ich 23 na jednej i 5 na drugiej.

To niemożliwe ponieważ CD z Win mam oryginalny a same zdjęcia na bank nie istniały na dyskach. Jestem w stu procentach pewien że je usunąłem. Nie miały prawa istnieć.

W dodatku 5 z nich (na tej drugiej partycji) zawierają “szum” jedynie w informacjach widnieje że jest to “zdjęcie” robione Nokią.

Czy ktoś ma sensowne wyjaśnienie tego ?

Spróbuj testdiskiem, taki mały offtop czy wiesz czy ktoś z Huty '99, zacznie coś nagrywać?

Usuwając plik z dysku nie usuwasz pliku tylko informacje o jego umiejscowieniu na dysku.

Aby na dysku coś zapisać musi on posiadać jakiś system plików, np NTFS, FAT32, Ext3 …, to właśnie system plików odpowiada za sposób zarządzania danymi na dysku(przechowuje informacje o położeniu pliku na dysku). Kasowanie plików, formatowanie dysku nie usuwa fizycznie plików z dysku, usuwa tylko informacje o ich położeniu.

verbatim05 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif