Dziwna sytuacja z dyskami

Cześć, dzisiaj dołożyłem do komputera z dyskiem ssd dysk hdd 1tb, który był już używany i dawniej na nim był system ( laptop ). Problem leży w tym, że gdy go podłączyłem, automatycznie stworzyła sie partycja Dysk Lokalny E ze wszystkimi plikami, które posiada system. Czy mogę je poprostu usunąć, jeżeli nie, to co zrobić?? Poniżej zamieściłem zdjęcia. Proszę o pilną pomoc 16412381664037551654972081679779|666x500

pokaż sytuację w zarządzenie dyskami

Czy dawny HDD z systemem był klonowany na obecny SSD?
Pamiętam ze bywały podobne problemy ponieważ identyfikator klonowanego dysku został w bios „przeniesiony” na nowy.
Takie bywają problemu z klonowaniem dysku. Rzadkie ale bywają.
Sformatuj, odłącz i ponownie podłącz.
Oczywiście najpierw zajrzyj tam gdzie @kubusiatko1 polecił i może wstaw screena

Jeśli podłączyłeś dodatkowy dysk twardy, na którym były jakieś partycje to normalne że dostaną etykietę i będziesz mógł przeglądać zawartość. Co w tym dziwnego? Jeśli więc E i F pochodzą z tego nowego HDD, to uruchom „diskmgmt.msc”, usuń wszystkie partycje z tego dysku (jeśli żadnych danych z niego nie potrzebujesz) i np. stwórz z tego wolnego miejsca jedną dużą partycję.

Usun wszyskie patrycje za pomocą AOMEI Partition Assistant, utwórz jedna z panelu terowania i sformatuj. Można to zrobić też z systemowego „diskpart”. z diskmgmt.msc nie usunierz tych systemowych. Tylko diskpart. Tylko clean daj bez active a potem format na ntfs

Z tego co kojarzę to Disk Managment pozwala usunąć dowolną partycję, włączając w to EFI i bitlockerową. A przynajmniej na Windows 7… Może w nowszych zubożyli. diskpart to jeszcze gorszy badziew.