Dziwna usterka komputer nie uruchamia się od razu

Od paru dni mam usterkę, że komputer nie chce się uruchomić komputer nie reaguje na przycisk uruchomienia komputera na obudowie jakby prądu nie było, lecz do zasilacza komputerowego prąd dochodzi.Dziś po około 3 minutach komputer sam się uruchomił, gdy wcześnie naciskałem guzik komp milczał po 3 minutach się uruchomił.Jakieś pomysły co jest przyczyną usterki.

Jaki zasilacz marka i moc 

Nic nie było dokładane i nic nie było zmieniane, więc to chyba nie zasilacz.

Kolego podaj markę i model zasilacza.Może się okazać że jest on z czarnej półki a takie nawet same z siebie mogą się psuć.Spróbuj podłączyć do komputera zasilacz o podobnej lub większej mocy ,podaj rezultat.

Zasilacz OCZ, więc nie jest to zły zasilacz a moc to chyba 700 W

Reszta podzespołów to ?.Reset biosu baterią zrób.Mimo iż zasilacz dobrej marki nie zaszkodzi go podmieni. na próbę.Uprzedzam pytanie do sprawdzenia podzespołów możesz użyć programu AIDA

a może coś z przyciskiem ? 

Przycisk chyba nie, bo w ogóle komputer nie uruchamiałby się (a dziś uruchomił się po około 3 minutach) jutro sprawdzę kable od przycisku.Zasilacz OCZ trochę ma już lat, więc najbardziej go podejrzewam, bo na pewno nie czynią tej usterki karta graficzna,czy procek lub karta muzyczna, a co do znajomości blaszaka to moja znajomość z komputerami zaczęła się w takich latach jak IBM jeszcze nie było w Polsce.