Dziwne aplikacje w zaporze sieciowej Kasperskiego

Witam. Znalazłem w zaporze sieciowej w regułach dla aplikacji dwa pliki które mają status pozwalający na łączenie sie z netem. Nie zezwalałem na połączenie a zapore mam ustawiona na tryb uczenia. Pierwszy to XPINSTAL.EXE mieszczący sie w Documents and settings/ admin/ ustawienia lokalne/ tmp ale wtym folderze go nie ma.

A drugi to is-S9V3H.tmp ze ścieszką Documents and settings/ admin/ ustawienia lokalne/is-4CPM2/ tmp. I również go tam nie ma. Czy ktoś może wie co to są za pliki?? Mam laptopa i to dopiero od kilku dni.

To były pliki. Xpinstall.exe to część instalatora jakiegoś programu Mozilli (Firefox albo Thunderbird) natomiast ten drugi jest bliżej nieidentyfikowalny (losowa nazwa pliku) ale też był częścią jakiegoś instalatora. Instalowane programy czasami łączą się z internetem (aby np. sprawdzić czy jest dostępna nowsza wersja bądź aby sprawdzić czy program jest legalny). Kaspersky dodał je do listy zaufanych ale pliki te po zakończeniu pracy instalatora zostały usunięte.

Regułki ich dotyczące możesz spokojnie usunąć z listy Kaspersky’ego.

Mam oba te programy wiec to pewnie pozostałość. Natomiast przy tym drugim pliku nie ma nawet zadnej ikonki pokazujacej co to jest za aplikacja. Dzięki za pomoc. Juz wywaliłem to Kasperskiego.