Dziwne artefakty

Witam, ten oto artefakt przed chwilą wyskoczył mi na laptopie. Czym jest to powodowane? Pierwszy raz tak nastąpiło jak włączałem Spotify a drugi, jak zminimalizowałem grę żeby zmienić utwór. W grze nie ma artefaktów tylko na pulpicie

Karta graficzna siada. Jaki laptop? W grze nie ma artefaktów, bo korzysta ona z dedykowanej grafiki. Pulpit i reszta systemu wykorzystuje grafikę zintegrowaną z procesorem.

Compaq presario cq57

Dodam iż gram teraz godzine i mam te artefakty ale teraz akurat znikneły

Problem z GPU. Tyle.

Jesteś pewny? Bo te artefakty dzieją się, gdy gram w GTA:SA

Większość artefaktów jest powodowana problemem z pamięcią.
Więc jeśli w grze (grach) nic się nie pojawia a występują tylko przy zrzuceniu gry do paska to może być kilka problemów:

Sterownik grafiki dostaje fioła. Czasem tak bywa, najczęściej po wyłączeniu gry znikają.

Uszkodzony ram z którego korzysta grafika pulpitu ( jeśli laptop ma 2 grafiki można założyć, że to ram komputera - zapuścić Mem test);

Trzeba obserwować czy tylko ta jedna gra wywołuje ten efekt, dopiero wtedy można wnioskować co konkretnie powoduje błąd.

Potwierdzam, tylko 1 gra powoduje te artefakty. Grałem w Minecrafta i CS:GO i nic nie było

Sprawdź RAM memtestem i grafikę programem OCCT - najpierw GPU memtest uruchom, a potem obciążeniowy puść na 30 min.