Dziwne brązowe paski i zablokowanie komputera

Witam,

Walczyłem solo z moją awarią niestety nie daje już rady.

Problem rozpoczął się od pojawienia się na ekranie brązowych pasków, po czym komputer zawiesił się totalnie. Udało mi się odpalić komputer i po kilku minutach to samo, następnie już się nie odpalił(czarny ekran). Zrobiłem formata, chwilę podziałał i nastąpiła ta sama awaria.

Zacząłem wymieniać sprzęt - wymieniłem 1. GPU, 2. Płyta główna, 2. zasilacz i 3. RAM. Problem występuje nadal. 4. Wymieniłem wszystkie peryferia,4. zmieniłem listwę zasilającą. Nadal to samo albo zwiecha, albo brązowe paski i zwiecha.

Rzeczy których nie wymieniłem to: obudowa Zalman Z11 i procesor i5 4570. Jak myślicie jechać dalej z tym, czy może ktoś ma inny pomysł. Problem w tym, że kasa się już kończy a mam wrażenie, że zaraz wymienię wszystko i będzie to samo. potem zostanie mi zmienić mieszkanie na inne a potem miasto itd…

Może ktoś ma jakiś ciekawy pomysł proszę o pomoc :frowning:

Idź do specjalisty, naprawdę oni mogą zdiagnozować problem, zamiast wydawać pieniędzy na wszystko, mogłeś wydać tylko na 1.

Wymieniłeś prawie wszystko i nic?
Możesz wejść do BIOS?
Może zasilacz wysiadł (choć wątpię)
A może to wina systemu?
Odpal komputer z linuksem Live
W którym momencie pojawiają się paski? Zaraz przy starcie komputera czy uruchamianiu systemu?

Hej,

  • A jakim złączem podłączasz monitor? HDMI, D-Sub czy DVI? A może Display Port?
  • Sprawdzałeś, czy wina oby nie leży po stronie monitora?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Też się zastanawiałem nad tym, tylko freez systemu mi tu nie pasuje, chyba, że kabel ma zwarcie!?

Zrobiłeś “formata”? I w czasie robienia tego “formata” nic się nie zablokowało? Spośród wielu podzespołów nie zmieniłeś jednak twardego dysku. Warto to zrobić choćby na próbę.

Hej,

@Semtex - Stąd zapytałem o sposób połączenia. Jeśli jest D-Sub, to wszystko jest możliwe.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Zmieniłem dysk na ssd to samo. Monitor zmieniłem z hdmi na DVI. Nawet odłączyłem wiatraki na obudowie. Problem zaczyna się gdy gram lub odpalę filmiki na YT.

Przed zmianą mieszkania został mi tylko procek. Trzeba spróbować. Wezmę nowy w razie co oddam :slight_smile:

Jak się rozgrzeje - kilka resetów to już nie jest tak źle.

Hej,

  • Jaka karta graficzna?
  • Jaka gra, która powoduje problemy?
  • Jak wygląda temperatura procesora w czasie pracy?
  • Czy oby na pewno używasz karty graficznej dedykowanej czy może jednak zintegrowanej?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Cześć,

  1. Karta graficzna to była r9 270x, teraz jest r9 280x gigabyte
  2. Nawet youtube, wszystko co wymaga większego wysiłku niż pulpit
  3. Sprawdze
  4. Na pewno dedykowana. Jak było na zintegrowanej to działało wszystko nawet cs, tylko na 20 fpsach.

Mam małego newsa. Jak odpalam kompa włączę cokolwiek od razu go wywala, ale jak pochodzi z 15 minut to działa wszystko. Totalny ■■■, już nie ogarniam o co tu chodzi.

Sprawdź błędy systemowe.
Sprawdź przy wyłączonym UAC.

Hej,

  • Daj w takim razie znać, jakie są temperatury procesora.
  • Rozumiem, że monitor jest podłączony pod złącze dedykowanej karty graficznej, tej zainstalowanej na śledziu?
  • Piszesz, że jak odpalisz kompa, to włączenie czegokolwiek wywala komputer - czyli pojawiają się paski czy komputer się zawiesza?

Pozdrawiam,
Dimatheus

temperatura waha się między 37- 55, myślę że potem rośnie i wywala. Wymieniłem radiator. Wymieniłem procek. Problem temperatury spadł, ale i tak komputer wywala po jakimś czasie nawet na YT. Dziś nie był to brązowy tylko czerwony.

Podlączyłem pod dedykowane złącze był kabel HDMI teraz ten biały nawet nazwy nie pamiętam.

Tak najpierw dziwne paski an ekranie i zaraz zwiecha.

Hej,

Czy po zmianie portu z HDMI na DVI problem dalej występuje?

Pozdrawiam,
Dimatheus