Dziwne buforowanie filmów na YouTube

XP SP3. Przeglądarka ie8. Zaskoczyło mnie buforowanie filmów na YouTube. Miałem miesiąc temu zacinanie, wywalanie błędów flash playera i musiałem sporo poświecić czasu na uporanie się z problemem. Chodziło YouTube, ale pasek postępu buforowania ledwie wyprzedzał pasek postępu odtwarzania filmów. Na wbijam.pl buforowało się błyskawicznie. Parę dni temu zastosowałem zmiany w rejestrze wg porady z tego tematu na dole: jak-przyspieszyc-youtube-t423558.html?hilit=serviceprovider ale dokładnie spisałem zmiany, żeby w razie czego, przywrócić. Co się okazało - nadal paski postępu buforowania i odtwarzania tak samo się przesuwają, ale gdy na początku odtwarzania kliknę w pasek odtwarzania np. w połowie filmu, to zaskakuje bezproblemowo w połowie i odtwarza się, jakby był film zbuforowany i oba paski postępują, niewiele pasek buforowania wyprzedza pasek odtwarzania, jakby elegancko kontynuowało. Kliknę w pusty pasek pod koniec filmu i końcówkę oglądam. Niby jest cacy, bo nie ma zacinek i dowolnie mogę pomijać fazy filmu. Nie wiem, dlaczego tak się dzieje, że już po minucie odtwarzania mogę oglądać to, co jest po pół godzinie, jakby było wszystko zbuforowane, a zawsze widzę, jak pasek buforowania ledwie wyprzedza pasek odtwarzania, nawet po przerzuceniu odtwarzania o pół godziny. Dla mnie to dziwne i ciekawe - jak to wyjaśnić?

  1. Odinstaluj Flash Player.

  2. Użyj do odinstalowania

Adobe Flash Player Uninstaller

  1. Przeczyść komputer programem CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

CCleanera używaj po częstym surfowaniu po internecie oraz po każdej deinstalacji programów i sterowników.

kliknij aby powiększyć:

cf114_CCleaner.jpg ccleaner2.th.jpg

Zainstaluj/użyj jeszcze Eusing Free Registry Cleaner.

(dokładniej przeczyści rejestr)

Wybierasz język / language / Polish.

Przewiń – Skanuj rejestr – Napraw rejestr.

przewi.th.jpg skanujrejestr.th.jpg naprawrejestr.th.jpg

  1. Zainstaluj najnowszą wersję Adobe Flash Player

Na IE jest inna:

http://fpdownload.adobe.com/get/flashpl … yer_ax.exe

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszki na jakiś film z YT – Ustawienia – odznacz lub zaznacz opcję “Włącz przyśpieszanie sprzętowe”

lw267_Ustawienia.jpg

Nie pomoże to

przełącz YouTube na HTML5:

http://www.youtube.com/html5

Na dole strony kliknij – Dołącz do grona użytkowników wersji próbnej HTML5.

Jeżeli posiadasz Shockwave Flash to wyłącz w przeglądarce.

Sprawdź…

Przeczyszczone, aktualne activex i shockwave jest. Rejestr jest czyszczony stale i po każdym odinstalowaniu programów, czy wtyczek. Do tego mam JetClean, WiseRegCleaner, nawet Odkurzacz. Odinstalowuję WiseProgramUninstallerem, żeby usuwało także pozostałości i wpisy. HTML5 musiał być wyłączony, musiałem się pozbyć google chrome frame, gdyż właśnie po tej możliwości korzystania z HTML5 narobiłem sobie problemów.

Żebyśmy się rozumieli - Odtwarzam z YouTube super, tylko widok postępu pasków jest jakiś durny. Bez shockwave inne filmy mi nie ruszają, np. na wbijam.pl. Procesów szkodliwych nie mam, ani problemów z dns-ami. Internet chodzi jak burza i nie chcę tego psuć.

Nie mam problemu, dlatego temat w Na Luzie, lecz chcę zrozumieć, dlaczego dzieje się jedno, a wyświetla z buforowaniem drugie. Może ktoś tak miał.

Dodane 15.03.2013 (Pt) 14:43

Sprawdziłem wyłączenie w dodatkach tego shockwave, ale nic to nie zmienia.