Dziwne czarne kreseczki na pulpicie

Od jakiegoś czasu wyskakują mi na pulpicie dziwne czarne kreseczki i nie wiem dlaczego. Poniżej zamieszczam screeny. Proszę o jakąś poradę.

kreskiwb8.th.jpg

kreski1kq7.th.jpg

Jaką masz karte graficzną??

ściągnij program Everest Ultimate i przechodzisz do zakładki komputer > czujnik. Spisujesz temperaturki grafy.

Sprawdź temperaturę karty graficznej w programie everest ultimate. Nie podkręcałeś czasami jej? Zobacz co się dzieje w trybie awaryjnym.

Moja karta graficzna to ATI Radeon 9550, nigdy jej nie podkręcałem. W programie Aida32 temperatura karty graficznej oscyluje na poziomie 21-31 °C. W everest ultimate również temperatura nie przekracza 31 °C.

To może wywal stery od GPU i zainstaluj te.

Temp. w porządku.

Dodam tylko że kreseczki są widoczne tylko na pulpicie oraz np. gdy oglądam jakiś film. Natomiast gdy mam otwarte okno przeglądarki to ich nie ma. Instaluję sterowniki.

Przeinstaluj sterowniki na podane przez adam749 , ustaw właściwą dla monitora rozdzielczość i odświeżanie.

Jeżeli także w grach Masz podobne objawy, to mogła ulec uszkodzeniu pamięć karty.

Zainstalowałem sterowniki które podał adam749 jednakże na pulpicie dalej pojawiają się te kreseczki.

Ech, może karta już pada? Pokombiuj z różnymi wersjami sterowników.

Jaki zasilacz?

Błędy występują w 3D?

Zasilacz 400W, karta działał bez problemów, niedawno zmieniłem płytę główną i na tej nowej zaczęły się takie problemy.

Napisz jakiej firmy ta zasiłka bo to bardzo ważne??

Ale jeśli robi scrren shoty to to nie jest obraz generowany z karty tylko generowany przez system

A jeśli zmienisz tło pulpitu np. na kolor biały, to też są widoczne te kreski?

zmieniłem na kolor biały i czekam. jak się coś pojawi to napiszę. Jak gram w gry to nic takiego nie ma, kreseczki te widoczne są tylko na pulpicie i podczas oglądania filmów.

Kreseczki nadal są na pulpicie i podczas oglądania filmów, tylko że podczas oglądania filmów wyskakuje ich coraz więcej tak że strasznie przeszkadzają w oglądaniu:/

A zrobiłeś formata? Może nie został syf i dlatego.