Dziwne, denerwujące foldery

(Spectatorx) #1

Ostatnio po zainstalowaniu jednej z aktualizacji do xp na partycji D: utworzył mi się folder o długiej, losowej nazwie i nie można go w żaden sposób otworzyć, usunąć, zmienić nazwę ani cokolwiek zrobić aby się go pozbyć! Wie ktoś może jak takie foldery usuwać?

O, a teraz zauważyłem, że i na partycji E: są trzy takie foldery, a na C: dwa, instalowałem kilka aktualizacji.

Fakt, można sformatować daną partycję i po krzyku, ale ja szukam sposobu na pozbycie się ich bez formata.

(Europa89) #2

a przeszkadzają tobie one w czymś?

Sądzę że dużo miejsca one nie zajmują to lepiej je zostaw:)

(Kosior6) #3

Nazwa tych folderów to choś w stylu "o2u56kjjafpordp4" ?

TO są pliki instalacyjne poprawek? One powinny być usuwane przez instalator poprawki pod koniec instalacji, ale może instalator się zapomiał? No nie wiem, teoretycznie można je usunąc, ale jeszcze się nie spotkałem, żeby się ich nie dało usunąć :smiley: Spróbuj je przejechać programem typu KillBox :smiley:

(Marsmo) #4

Czy aby na pewno... :?

Z reguły pliki instalacyjne poprawek mają gdzieś w nazwie oprócz skomplikowanego ciągu cyfr i liter - np. słówko Uninstall, ale co ciekawe, są ze znaczkami "dolarowymi" na początku i końcu nazwy folderu... :lol:

Najlepiej będzie, gdy ściągniesz sobie tego darmowego progsa:

http://www.dougknox.com/xp/utils/xp_hotfix_backup.htm

Pokasuje Ci wszystkie trefne foldery po poprawkach... :slight_smile:

(Kosior6) #5

Napewno, ponieważ pliki instalacyjne wyglądają tak jak ja podałęm, a to co ty podałaś to są pliki Uninstal poprawek. A takie foldery z dziwnym ciągiem znaków są to pliki potrzebne do instalacji, a nie do odinstalowywania. ;];]

(De Niro) #6

podaj proszę nazwę danego Folderu, to rozstrzygniemy spór :wink:

(Spectatorx) #7

Opis nazw folderów podałem chyba dosyć jasny i zrozumiałem, ale podam przykład "z powietrza":

nklancvikn1kln218

Coś w tym stylu.

I jak, znacie rozwiązanie problemu?