Dziwne dzialanie centrum zabezpieczeń WIN XP HE SP2

Ratunku! Do awarii plyty głównej i jej wymiany centrum zabezpieczeń nie dawało komunikatów o zagrożeniu komputera (miałam KIS 7 i nadal go mam ) ale teraz cały czas jest ten komunikat o zagrożeniu kompa. Zdarza się, że się wyłącza i w centrum widzę wtedy włączoną ochronę ale tylko czasami a tak to widać ochrona wyłączona. Miałam i mam WIN XP HE SP2. Dlaczego teraz nie widzę aktualizacji do WIN w dodaj/usuń programy . Program ( WIN) na starą i nową płytę instalowywał mi serwis (ten sam).

jaka jest dokładnie treść tego komunikatu?

może to być problem z firewallem, antywirusem lub aktualizacjami automatycznymi

Mój Komputer - PPM - Właściwości - Aktualizacje Automatyczne - (zaznaczyć) Automatycznie (zalecane)

Jak to nic nie da:

Start - Panel Sterowania - Zapora systemu Windows - zaznaczyć Włącz (zalecane)

Widok na aktualizacje w Dodaj/Usuń hmmm może nie masz zaznaczone “Pokaż aktualizacje” Albo przy zmianie płyty na servisie zrobili Ci format dysku i nie masz pobranych aktualizacji.

Mam nadzieję że pomogłem bo szczerze to nie wiele skumałem z opisu Twojego problemu :slight_smile:

Na pasku koło zegara czerwona tarcza z krzyżemi po najechaniu na tą ikonę komunikat alert zabezpieczeń a potem uruchamia mi się centrum zabezpieczeń z następujacymi komunikatami:

Zapora i aktualizacje włączone ochrona przed wirusami wyłączone

KIS zainstalowany i aktualizacja zrobiona?

Ale ofiara wystarczyło przejżeć okno dodaj /usuń i zaznaczyć pokaż aktualizację. Wiesz ja stasznie boję się coś zepsuć bo kasy mało a naprawa kosztuje. Naważniejszego nie napisałam ,że aktualizacje są w historii aktalizacji jak używam Win Update a nie ma ich w dodaj /usuń. Już działa dzięki

to nie jest normalny objaw skoro masz KIS i go zaktualizowałaś