Dziwne działanie gier (cięcie się co jakiś czas)

(Evilgerard) #1

Nie rozumiem co sie dzieje ostatnio kupiłem nową karte graficzną i niby wszystko działa itp ale co jakiś czas gdy coś sie dzieje np otwieranie drzwi albo otwieranie portalu (portal 2) mam przycięcie gra sie zatrzymuje na jakieś 3-4 s i działa dalej… wnerwiające trochę nie powiem może mi poradzicie co to może być ?

sprzęt

płyta : Foxcon a7gm 2.0

zasilacz : 450 XFX pro series PSUs

Karta :GeForce gtx 460

Procesor :Phenom x4 black edition

Ram : 1gb x4 ddr2 (nazwy teraz nie pamiętam ;/)

Co ciekawego na starej karcie nie miałem czegoś takiego… tak wiec co o tym myślicie ? jakieś rady ?

(struart) #2

Wyłączenie synchronizacji pionowej rozwiązuje problem?

Odstawiam, że podczas tej zwiechy dysk zaczyna ostro coś wczytywać i zaraz przestaje i gra leci dalej ?:slight_smile:

(Evilgerard) #3

Nie niestety to nie jest to dysk pracuje normalnie mam go na podglądzie nawet i nic takiego sie nie dzieje…

(Kkoksu1100) #4

-może też zasilacz nie dawać właściwej mocy -jak na mniejszych detalach…/lub zmniejszonym taktowaniu karty…/…

(Evilgerard) #5

To samo …

(Vardas) #6

A w innych grach dzieje się podobnie? Czy tylko w Portalu?

Spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki do karty graficznej oraz zrób defragmentację dysku twardego.

Jeżeli się dzieje tylko w Portalu to możesz spróbować przeinstalować grę (tylko nie zapomnij na wszelki wypadek zrobić kopii sejwów :wink: )

(Evilgerard) #7

Mała ciekawostka jak powinna zostać podpięta przejściówka na zasilanie grafiki

http://proline.pl/pic/adapter-2xmolex-6pin_0.jpg

ja rozumiem że oba molexy mają być wpięte ?

i co ciekawe jeden z nich ma pewien defekt jedno z wpieć sie cofa i trzeba go dociskać do przodu z tego powodu dzisiaj ide po nowy i jestem ciekawy czy to jest powodem…

Dodane 26.03.2013 (Wt) 13:38

Wszystkie gry assasins creed, batlefield 2 (eksplozje itp ) no i portal :stuck_out_tongue: system czysty od nowa partycje robiłem i defraga …

(Vardas) #8

Tak oba muszą być wpięte.

Może to być wina złej wtyczki jeżeli karta podczas wymagających scen dostawała złe (za małe) napięcie.

(Evilgerard) #9

Dobra wpiete ręce opadają bo nadal to samo normalnie szału dostaje bo nie wiem co powoduje ten problem -.-