Dziwne działanie gier (cięcie się co jakiś czas)

Nie rozumiem co sie dzieje ostatnio kupiłem nową karte graficzną i niby wszystko działa itp ale co jakiś czas gdy coś sie dzieje np otwieranie drzwi albo otwieranie portalu (portal 2) mam przycięcie gra sie zatrzymuje na jakieś 3-4 s i działa dalej… wnerwiające trochę nie powiem może mi poradzicie co to może być ?

sprzęt

płyta : Foxcon a7gm 2.0

zasilacz : 450 XFX pro series PSUs

Karta :GeForce gtx 460

Procesor :Phenom x4 black edition

Ram : 1gb x4 ddr2 (nazwy teraz nie pamiętam ;/)

Co ciekawego na starej karcie nie miałem czegoś takiego… tak wiec co o tym myślicie ? jakieś rady ?

Wyłączenie synchronizacji pionowej rozwiązuje problem?

Odstawiam, że podczas tej zwiechy dysk zaczyna ostro coś wczytywać i zaraz przestaje i gra leci dalej ?:slight_smile:

Nie niestety to nie jest to dysk pracuje normalnie mam go na podglądzie nawet i nic takiego sie nie dzieje…

-może też zasilacz nie dawać właściwej mocy -jak na mniejszych detalach…/lub zmniejszonym taktowaniu karty…/…

To samo …

A w innych grach dzieje się podobnie? Czy tylko w Portalu?

Spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki do karty graficznej oraz zrób defragmentację dysku twardego.

Jeżeli się dzieje tylko w Portalu to możesz spróbować przeinstalować grę (tylko nie zapomnij na wszelki wypadek zrobić kopii sejwów :wink: )

Mała ciekawostka jak powinna zostać podpięta przejściówka na zasilanie grafiki

http://proline.pl/pic/adapter-2xmolex-6pin_0.jpg

ja rozumiem że oba molexy mają być wpięte ?

i co ciekawe jeden z nich ma pewien defekt jedno z wpieć sie cofa i trzeba go dociskać do przodu z tego powodu dzisiaj ide po nowy i jestem ciekawy czy to jest powodem…

Dodane 26.03.2013 (Wt) 13:38

Wszystkie gry assasins creed, batlefield 2 (eksplozje itp ) no i portal :stuck_out_tongue: system czysty od nowa partycje robiłem i defraga …

Tak oba muszą być wpięte.

Może to być wina złej wtyczki jeżeli karta podczas wymagających scen dostawała złe (za małe) napięcie.

Dobra wpiete ręce opadają bo nadal to samo normalnie szału dostaje bo nie wiem co powoduje ten problem -.-